آمریکا بر واردات خودروهای برقی از چین تعرفه 100 درصدی اعمال می کند


بر اساس گزارش ها، مقامات دولت آمریکا بنا به گزارش ها در حال برنامه ریزی برای اعمال تعرفه 100 درصدی بر واردات خودروهای الکتریکی از چین هستند که در صورت تصویب، می تواند وارد مرحله جدیدی از جنگ تجاری بین دو کشور شود.

بر اساس گزارش فایننشال تایمز، ایالات متحده در حال آماده شدن برای اعمال تعرفه 100 درصدی بر خودروهای الکتریکی وارداتی از چین است. اگر این تصمیم پذیرفته و نهایی شود، می تواند به تشدید جنگ تجاری بین آمریکا و چین منجر شود و ممکن است شاهد اقدامات متقابلی از سوی دولت چین به رهبری شی جین پینگ باشیم.

چهار برابر شدن تعرفه ها از 25 درصد پس از آن صورت می گیرد که مقامات ارشد دولت ایالات متحده از ظرفیت مازاد چین در تولید خودروهای الکتریکی ابراز ناامیدی کردند که تهدیدی برای مشاغل و امنیت ملی ایالات متحده است.

پیش از این، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و رقیب جمهوری خواه او، دونالد ترامپ، در سخنرانی های خود مواضع تندی در قبال چین اتخاذ کردند. این اقدام دولت بایدن می تواند به برگ برنده ای برای دموکرات ها تبدیل شود تا احساسات ضد چینی خود را در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر سال جاری نشان دهند.

به نظر می رسد که سیاستمداران آمریکایی مخالف واردات از چین هستند و سناتور شرود براون از ایالت اوهایو خواستار ممنوعیت کامل واردات خودروهای برقی چینی شده است. این سناتور معتقد است:

تعرفه ها کافی نیست ما باید ورود خودروهای برقی چینی به آمریکا را ممنوع کنیم.

حال باید منتظر ماند و دید که آمریکا چه زمانی این تعرفه 100 درصدی را اجرا خواهد کرد و واکنش مقامات چینی چه خواهد بود.