آی‌‌تی‌بی تریدر؛ پلتفرم معاملاتی اختصاصی بروکر ITBFX با قابلیت‌های جذاب و کاربردی


پلتفرم استاندارد باید امکان معامله در سریع‌ترین زمان ممکن را به‌وجود بیاورد تا تریدرها، استراتژی‌های معاملاتی خود را به بهترین شکل ممکن عملیاتی کنند. ضمن اینکه کامل بودن امکانات پلتفرم معاملاتی اهمیت بسیار زیادی در کیفیت ترید دارد؛ به‌عبارت دیگر یک پلتفرم معاملاتی ایده‌آل باید حداکثر امکانات مورد نیاز تریدرها را ارائه کند تا نیازی به خروج از آن نداشته باشند.

کارگزار ATB (ITBFX) به‌عنوان بهترین کارگزاری فارکس برای ایرانیان، به‌تازگی از پلتفرم معاملاتی اختصاصی خود رونمایی کرده است. آی‌تی‌بی تریدر، پلتفرم معاملاتی اختصاصی این بروکر است که با قابلیت‌های جذاب و کاربردی در دسترس معامله‌گران قرار دارد. اگر کنجکاو هستید که با خدمات ویژه و امکانات پلتفرم اختصاصی آی‌تی‌بی آشنا شوید، این مطلب را تا پایان دنبال کنید.

مهم‌ترین مزایای پلتفرم آی‌تی‌بی تریدر

بازارهای مالی دائما دستخوش تغییر هستند. سرعت تغییر و تحولات در یک دهه اخیر نسبت به هر زمان دیگری بیشتر شده است. همزمان ابزارهای معاملاتی جدیدی نیز برای همگام شدن تریدرها با تحولات بازار معرفی می‌شوند. به‌همین دلیل ضرورت وجود پلتفرم‌های معاملاتی سازگار با نیازهای روز تریدرها بیش از پیش احساس می‌شود.

به‌همین دلیل لازم است که پلتفرم‌های جدید با امکانات بیشتر نیز در دسترس تریدرها قرار بگیرند. هر چند متاتریدر ۴ محبوب‌ترین پلتفرم معاملاتی در سال‌های گذشته بود؛ اما همان‌طور که می‌دانید شرکت MetaQuotes توسعه متاتریدر ۴ را متوقف کرده است. از زمانی رونمایی متاتریدر ۵ در سال ۲۰۱۰ نیز مدت زمان زیادی سپری شده است. هر چند در سال‌های اخیر شاهد به‌روزرسانی متاتریدر ۵ هستیم؛ اما نیاز به یک پلتفرم پیشرفته با رابط کاربری بهتر احساس می‌شد.

پلتفرم معاملاتی اختصاصی بروکر آی‌تی‌بی با ویژگی‌های هیجان‌انگیز، فصل تازه‌ای در ارائه خدمات به معامله‌گران فارکس آغاز کرده است. در اینجا فهرستی از مهم‌ترین مزایای آی‌تی‌بی تریدر را مرور می‌کنیم:

۱. رابط کاربری ساده پلتفرم آی‌تی‌بی تریدر

یکی از معضلات تریدرهای تازه‌کار در بازار فارکس، پیچیدگی کار با متاتریدر است. بعضا مدت‌ها طول می‌کشد تا یک تریدر روی کار با متاتریدر به‌خوبی مسلط شود. اولین نکته‌ای که در ورود به پلتفرم آی‌تی‌بی تریدر توجه شما را به‌خود جلب خواهد کرد، رابط کاربری ساد‌ه‌تر آن در مقایسه با متاتریدر است.

تمام ابزارهای معاملاتی مورد نیاز تریدرها در این پلتفرم موجود هستند. در عین حال چیدمان المان‌های مختلف به‌گونه‌ای صورت گرفته که معامله‌گر به‌راحتی می‌تواند به تمام ابزارها در یک نگاه دسترسی داشته باشد. این موضوع باعث می‌شود که علاوه بر راحت‌تر شدن معامله، سرعت ترید نیز افزایش پیدا کند.

۲. انجام تمام فرآیندهای معامله در آی‌تی‌بی تریدر

یکی از مشکلات تریدرها با پلتفرم‌های معاملاتی معروف در بازار فارکس این است که تمام خدمات معامله‌گری در داخل پلتفرم‌ها ارائه نمی‌شوند. به‌عنوان مثال تریدرها مجبور می‌شوند برای واریز وجه به حساب کاربری خود از محیط پلتفرم معاملاتی خارج شوند.

این موضوع بعضا ممکن است برای تریدرها دردسرساز شود. مثلا شرایط نوسانی در بازار را تصور کنید که قیمت‌ها در لحظه تغییرات زیادی را تجربه می‌کنند. در چنین شرایطی شما قصد دارید با واریز وجه به حساب خود، جلوی لیکویید شدن پوزیشن معاملاتی مد نظر را بگیرید. اگر خدمات واریز وجه در پلتفرم ارائه نشود، ممکن است انجام این کار زمان‌بر شده و در نتیجه فرصت معامله از دست برود.

خوشبختانه آی‌تی‌بی تریدر به‌گونه‌ای طراحی شده که صفر تا صد فرآیند معامله از جمله احراز هویت و واریز وجه در بستر آن صورت می‌گیرد. واریز سریع وجه بدون نیاز به خروج از این پلتفرم معاملاتی به مدیریت ریسک بهتر در ترید کمک می‌کند.

۳. سرعت بالا در اجرای سفارشات

اجرای سفارشات با سرعت بالا کمک می‌کند تا معامله با حداقل لغزش (Slippage) قیمت انجام شود. اهمیت این موضوع برای نوسان‌گیران و اسکالپرها در بازارهای مالی به‌مراتب بیشتر است. بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، سرعت اجرای سفارشات در پلتفرم اختصاصی بروکر آی‌تی‌بی در مقایسه با متاتریدر حدود ۱۰ برابر است.

۴. عرضه نسخه‌های مختلف آی‌تی‌بی تریدر

یکی از اصول معامله‌گری موفق در بازارهای مالی، نظارت همیشگی روی بازار و پوزیشن‌های معاملاتی است. برای این منظور باید ابزارهای لازم را در اختیار داشته باشید. پلتفرم آی‌تی‌بی تریدر در نسخه‌های مختلف وب، دسکتاپ و موبایل در دسترس شما قرار دارد. به‌این ترتیب می‌توانید در هر شرایطی صرفا با دسترسی به اینترنت بر پرتفوی معاملاتی خود نظارت کنید.

۵. نمایش تقویم اقتصادی و اخبار لحظه‌ای

نقش اخبار و رویدادهای اقتصادی و سیاسی در بازارهای مالی انکارناپذیر است. شما به‌عنوان یک تریدر حرفه‌ای باید نبض اخبار و وقایع مرتبط با بازار را در اختیار داشته باشید. پلتفرم اختصاصی بروکر آی‌تی‌بی، بخش اختصاصی برای نمایش تقویم اقتصادی و اخبار لحظه‌ای بازار دارد.

در بخش تقویم اقتصادی (Calendar) شما می‌توانید رویدادهای پیش رو در بازار را به‌ترتیب اهمیت و زمان‌ مشاهده کنید. ضمن اینکه بخشی تحت عنوان پیش‌بینی برای تخمین تاثیر رویدادها بر قیمت نمادهای معاملاتی نیز در دسترس شما قرار دارد. امکان فیلتر کردن اخبار برای دسترسی به تقویم اقتصادی مرتبط با نمادهای مد نظر نیز وجود دارد.

در بخش اخبار (News) هم می‌توانید جدیدترین اخبار مرتبط با بازارهای مالی را به‌همراه جزئیات کامل مشاهده کنید. مطالعه اخبار در پیش‌بینی وضعیت آینده نمادهای معاملاتی ضروری است.

قطعا دنبال کردن همه اخبار برای شما ممکن نخواهد بود. یکی از قابلیت‌های جذاب و کاربردی آی‌تی‌بی تریدر، اضافه کردن نوتیفیکیشن اختصاصی برای نمادهای معاملاتی است تا اخبار و تقویم اقتصادی آن‌ها برای شما به نمایش دربیاید. این موضوع در افزایش سرعت تصمیم‌گیری برای ترید به‌شما کمک می‌کند.

۶. شفافیت اطلاعات

یکی از مزایای بسیار مهم آی‌تی‌بی تریدر، شفافیت اطلاعات است. هیچ‌گونه تفاوت بین داده‌های این پلتفرم در لحظه بین نسخه‌های مختلف وجود ندارد. ضمن اینکه میزان اسپرد، مارجین و کمیسیون معاملات به‌صورت لحظه‌ای به‌نمایش در می‌آیند. یکی از قابلیت‌های کاربردی این پلتفرم، نمایش Pip Value نمادهای مختلف بر حسب دلار است. علاوه بر آن شما می‌توانید در بخش Top Mover بیشترین تغییر قیمت روزانه نمادهای معاملاتی را نیز مشاهده کنید.

۷. سرویس کپی تریدینگ

سوشال تریدینگ یکی از سرویس‌های محبوب به‌ویژه برای معامله‌گران تازه‌کار در بازارهای مالی است. آی‌تی‌بی تریدر، سرویس اختصاصی کپی تریدینگ را برای علاقه‌مندان عرضه می‌کند. شما می‌توانید در این بخش، عملکرد معامله‌گران حرفه‌ای بازار را رصد کنید و سپس بر اساس شرایط مد نظر، یک یا چند تریدر را دنبال کنید. به‌این ترتیب به‌صورت خودکار پوزیشن‌های معاملاتی آن‌ها برای شما نیز انجام می‌شوند.

علاوه بر سرویس کپی تریدینگ، بخش دیگری به نام Social Feed در این پلتفرم وجود دارد. در این بخش مجموعه‌ای از پیشنهادات معامله‌گران حرفه‌ای برای خرید و فروش نمادهای معاملاتی مختلف لیست می‌شود. شما با مطالعه این پیشنهادها می‌توانید برای معاملات خود ایده بگیرید.

کلام پایانی

در این مطلب به بررسی امکانات و مزایای پلتفرم معاملاتی اختصاصی دلال AITB (ITBFX) پرداختیم. این پلتفرم با در نظر گرفتن نیازهای تریدرها در بازارهای فارکس و ارز دیجیتال، مجموعه‌ای از امکانات اختصاصی را در خود جای داده است.

فرقی نمی‌کند که به‌تازگی فعالیت خود در فارکس را آغاز کرده‌اید یا سال‌ها تجربه معامله‌گری در این بازار را دارید. آی‌تی‌بی تریدر در هر صورت پاسخ‌گوی نیازهای شما خواهد بود. با ثبت نام در بروکر آی‌تی‌بی می‌توانید از مزایای بی‌شمار این کارگزاری فارکس بهره‌مند شوید.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.

(کل: ۱ میانگین: ۵)

لینک کوتاه :

© ایزی وب سئو 2024