افزودن امضا به فایل های PDF در گوگل کروم امکان پذیر است


به تازگی ویژگی جدیدی در آخرین نسخه بتا گوگل کروم کشف شده است که امکان اضافه کردن امضای دیجیتال به فایل های PDF از طریق این مرورگر را فراهم می کند.

مرورگر گوگل کروم دارای یک پی دی اف خوان قدرتمند و سریع است که به کاربران اجازه می دهد بدون خروج از مرورگر خود یا استفاده از برنامه دیگری فایل پی دی اف مورد نظر را باز کنند. قابلیت افزودن امضای دیجیتال اکنون در آخرین نسخه بتا این مرورگر قابل مشاهده است.

همانطور که مشخص است، نسخه توسعه‌دهنده Canary 126 Google Chrome یک گزینه آزمایشی برای فعال کردن امضای دیجیتال روی فایل‌های PDF از طریق مرورگر دارد. البته گوگل هنوز این قابلیت جدید را در نسخه پایدار مرورگر کروم فعال نکرده است. اما وجود گزینه تست ذکر شده در نسخه Canary گوگل کروم نشان از قابلیت های احتمالی این مرورگر در آینده دارد.

لازم به ذکر است که مرورگر اج مایکروسافت که رقیب گوگل کروم است در زمینه ویرایش اسناد PDF عملکرد بسیار بهتری داشته است. به گونه ای که این مرورگر از یک پی دی اف خوان کاربردی که شامل مجموعه کاملی از ابزارهای ویرایش مانند طراحی، پاک کردن، برجسته کردن و غیره است بهره می برد.

اما گوگل کروم به تازگی وارد میدان شده است و پشتیبانی از امضای دیجیتال اولین ابزار یادداشت برداری آن است که در آینده منتشر خواهد شد. وجود گزینه تست ذکر شده در نسخه Canary این مرورگر موید اضافه شدن ابزار امضای دیجیتال به نسخه پایدار آن است. با این حال تاریخ انتشار آن هنوز اعلام نشده است.