افشای اطلاعات جدید در مورد هوش مصنوعی اپل


اپل در حال آماده شدن برای معرفی هوش مصنوعی خود است و اکنون اطلاعات جدیدی در این زمینه فاش شده است.

بر اساس یک گزارش جدید، هوش مصنوعی اپل به طور کامل بر روی دستگاه انجام می شود و نیازی به اتصال به اینترنت نخواهد داشت. این مشکل نه تنها حریم خصوصی کاربران را حفظ می کند بلکه سرعت پردازش را نیز افزایش می دهد و در نتیجه شاهد هوش مصنوعی سریع خواهیم بود.

اپل هوش مصنوعی خود را با iOS 18 معرفی خواهد کرد که گفته می شود در کنفرانس توسعه دهندگان این شرکت در ماه ژوئن رونمایی خواهد شد.

تیم کوک اخیرا در جریان کنفرانس مالی اپل اعلام کرد که هوش مصنوعی اپل امسال وارد بازار می شود و همه کاربران به آن دسترسی خواهند داشت. بلومبرگ اخیرا گزارش داده است که iOS 18 بزرگترین به روز رسانی تاریخ iOS با قابلیت های پیشرفته هوش مصنوعی خواهد بود.

اپل می خواهد ویژگی های هوش مصنوعی مختلفی را در iOS 18 برای رقابت با گوگل و سامسونگ بیاورد. بلومبرگ اعلام کرد که اپل ممکن است تغییرات عمده ای در آیفون 16 ایجاد نکند، اگرچه برخی شایعات حاکی از افزایش اندازه صفحه نمایش آیفون 16 پرو و ​​آیفون 16 پرو مکس به 6.3 و 6.9 اینچ است، اما iOS 18 بیشتر از آن چیزی است که خواهد بود. بیش از حد معمول برای تشویق مشتریان به خرید یکی از مدل های آیفون 16.

تیم کوک جزئیات بیشتری در این زمینه ارائه نکرد، اما به نظر می رسد اپل برنامه گسترده ای برای حضور در بازار هوش مصنوعی دارد. تاکنون شرکت‌های زیادی از جمله OpenAI و گوگل وارد بازار هوش مصنوعی شده‌اند و حتی سامسونگ اخیراً قابلیت‌های هوش مصنوعی را در سری گلکسی S24 خود معرفی کرده است.

اپل به تازگی اولین بیلد داخلی iOS 18 را منتشر کرد، اما وجود برخی باگ ها در آن، انتشار نسخه های بعدی را متوقف کرد. به طور معمول چهار مرحله برای توسعه هر سیستم عامل iOS وجود دارد که هر کدام حدود شش هفته طول می کشد. انتظار می‌رود هر چهار مرحله قبل از معرفی iOS 18 در WWDC 2024 تکمیل شوند.