اندروید 15 بتا 2 منتشر شد


گوگل بالاخره اندروید 15 بتا 2 را برای کاربران عرضه کرد. این نسخه نه تنها برای گوشی‌های پیکسل، بلکه برای دستگاه‌های شرکت‌هایی مانند Honor، Lenovo، Noting، OnePlus، Oppo، Realme، Sharp، Tecno، Vivo و Xiaomi نیز در دسترس است.

گوگل ویژگی های جدید اندروید 15 بتا 2 را برای حفظ حریم خصوصی و چندوظیفگی بهتر ارائه کرد. طبق برنامه گوگل، نسخه آزمایشی بعدی در ماه ژوئن و نسخه نهایی اندروید 15 در ماه جولای و سپس نسخه عمومی منتشر خواهد شد. اگر شما هم جزو کسانی هستید که می خواهید اندروید 15 بتا 2 را روی گوشی خود نصب کنید، باید به وب سایت اندروید بتا گوگل رفته و در آنجا ثبت نام کنید.

مهم ترین قابلیت جدید اندروید 15 بتا 2 Private Space است که به شما اجازه می دهد فضایی مجزا برای اپلیکیشن های حساس ایجاد کنید.

این فضای شخصی دارای پروفایل کاربری مجزا است و در صورت قفل شدن، پروفایل وی متوقف می شود و برنامه های موجود در آن فعال نمی شوند. می‌توانید از قفل دستگاه یا سایر روش‌های حفظ حریم خصوصی استفاده کنید و وقتی حریم خصوصی قفل است، همه اعلان‌ها، تنظیمات و موارد دیگر پنهان می‌شوند.

در این میان فایل ها و محتوای دانلود شده توسط کاربر بین فضای شخصی و فضای اصلی تقسیم می شود. اما وقتی فضای خصوصی باز است، می‌توانید با استفاده از تب اشتراک‌گذاری سیستم و انتخابگر عکس، به این فضاها دسترسی داشته باشید.

گوگل اعلام کرد که در اندروید 15 بتا 2، برای جلوگیری از تخلیه باتری، برنامه ها نمی توانند بیش از 6 ساعت در پس زمینه اجرا شوند. از سوی دیگر، رمزگشایی نرم افزاری بهتری برای AV1 وجود دارد که می توان از آن استفاده کرد.

همچنین اندروید 15 بتا 2 از شما در برابر برنامه های پس زمینه مخرب محافظت می کند. همچنین، وقتی برنامه‌ها به مجوزهای رسانه دسترسی جزئی دارند، فقط می‌توانند عکس‌ها و ویدیوهای اخیر را برچسب‌گذاری کنند.

بتا 2 همچنین چندوظیفگی را در صفحه نمایش های بزرگ بهبود می بخشد و اکنون می توان نوار وظیفه را برای جابجایی سریع بین برنامه ها پین کرد.

نسخه جدید اندروید 15 همچنین باعث شد که ویجت ها پیش نمایش بهتری از ظاهر خود قبل از اضافه شدن داشته باشند.

همچنین امکان استفاده از لرزش های غنی برای اعلان ها وجود دارد. اپلیکیشن Health Connect گوگل از دو نوع جدید داده های دمای پوست و برنامه های آموزشی نیز پشتیبانی می کند.