اپل اپلیکیشن رمز عبور خود را در iOS 18 معرفی خواهد کرد


طبق گزارش ها، اپل قصد دارد در رویداد WWDC یک اپلیکیشن رمز عبور اختصاصی را در iOS 18 معرفی کند.

طبق گزارش بلومبرگ، برای اولین بار، اپلیکیشن رمز عبور اختصاصی اپل در iOS 18، macOS 15 و iPadOS 18 پیاده سازی می شود. این برنامه جدید ورود مشتریان به وب سایت ها و نرم افزارها را آسان می کند. پیش از اجرای این برنامه، اپل برای چندین سال رمز عبور را از طریق اپلیکیشن Settings در اختیار کاربران قرار می داد.

برنامه رمز عبور اپل توسط سرویس iCloud Keychain که رمزهای عبور و نام‌های کاربری را در دستگاه‌ها همگام‌سازی می‌کند، پشتیبانی می‌شود. این برنامه ویژه همچنین به شما امکان می دهد رمزهای عبور را از سرویس هایی مانند 1Password و LastPass وارد کنید.

اپلیکیشن رمز عبور جدید بر روی تمامی پلتفرم های اپل از جمله آیفون، آی پد، مک و ویژن پرو و ​​حتی ویندوز در دسترس خواهد بود.

به گزارش بلومبرگ، این اپلیکیشن فهرستی از روش‌های مختلف ورود کاربران دارد و جزئیات را به دسته‌های مختلف مانند حساب‌ها، شبکه‌های وای فای و رمزهای عبور و همچنین رمزهای عبور Face ID و Touch ID اپل تفکیک می‌کند. در این برنامه، مانند سایر روش‌های ورود، زمانی که کاربر وارد می‌شود، داده‌ها را می‌توان به‌طور خودکار در وب‌سایت‌ها و برنامه‌ها برای ورودهای بعدی ذخیره کرد.

این نرم‌افزار همچنین روی هدست‌ها و رایانه‌های Vision Pro کار می‌کند و می‌تواند از کدهای تأیید پشتیبانی کند و به عنوان یک برنامه احراز هویت مشابه Google Authenticator عمل کند.

لازم به ذکر است که اپل هفته آینده iOS 18 و دیگر پلتفرم های نرم افزاری جدید را در WWDC معرفی خواهد کرد.