اپل با OpenAI معامله می کند تا قابلیت ChatGPT را به آیفون بیاورد


بلومبرگ گزارش داد که اپل به توافق مهمی با OpenAI دست یافته است تا قابلیت‌های ChatGPT AI را به آیفون اضافه کند.

اپل که در زمینه هوش مصنوعی از رقبای خود مانند گوگل و مایکروسافت عقب مانده است، سعی دارد این فناوری را به گوشی های خود بیاورد.

ظاهرا اپل نیز در حال مذاکره با گوگل برای استفاده از Jamnai AI در دستگاه های خود بوده است که می تواند خبر خوبی برای طرفداران آن شرکت باشد.

اپل به زودی در رویداد WWDC 2024 از سیستم عامل iOS 18 رونمایی خواهد کرد و در صورت صحت این شایعات، انتظار می رود شاهد معرفی قابلیت های هوش مصنوعی در این سیستم عامل باشیم.

ظاهرا اپل می خواهد قابلیت های هوش مصنوعی مختلفی را به iOS 18 بیاورد تا با گوگل و سامسونگ رقابت کند. بلومبرگ گفت که iOS 18 فراتر از آن خواهد رفت تا مشتریان را به خرید یکی از مدل های آیفون 16 ترغیب کند.

مارک گورمن اخیرا فاش کرده است که iOS 18 علاوه بر ویژگی‌های هوش مصنوعی، تغییراتی در اپلیکیشن‌های محبوب اپل مانند Photos، Mail، Notes و Fitness خواهد داشت و از سوی دیگر، اپلیکیشن ماشین حساب را با ویژگی‌های جدید به‌روزرسانی می‌کند و آن را به عنوان اولین اراده تبدیل می‌کند. منجر به iPad

در همین حال، iOS 18 ویژگی‌های جدیدی را به صفحه اصلی آیفون اضافه می‌کند و به آیکون‌ها اجازه می‌دهد بدون نیاز به تراز کردن آنها با شبکه صفحه نمایش حرکت کنند.

تغییرات طراحی iOS 18 نیز قابل توجه خواهد بود و به گفته گورمن، این تغییرات باعث می‌شود که اپلیکیشن‌ها ماژولارتر و راحت‌تر به‌روزرسانی و سفارشی‌سازی شوند.

اپل رویداد WWDC را مانند سال گذشته به صورت آنلاین برگزار می کند، اما رویداد ویژه دیگری در تاریخ 10 ژوئن در اپل پارک برگزار می شود تا توسعه دهندگان و دانش آموزان بتوانند به صورت حضوری با اعضای تیم اپل ملاقات کنند و علاوه بر جشن و تماشای رویداد اصلی، در فعالیت های ویژه شرکت کنند. . ; شایان ذکر است تعداد شرکت کنندگان در این رویداد محدود خواهد بود.