ایلان ماسک معتقد است هوش مصنوعی جایگزین همه مشاغل خواهد شد


ایلان ماسک در یک کنفرانس فناوری در پاریس اعلام کرد که در آینده هوش مصنوعی جایگزین همه مشاغل خواهد شد که لزوما چیز بدی نیست.

ماسک در کنفرانس فناوری در پاریس در مورد هوش مصنوعی از طریق وب کم صحبت می کند. وی گفت: این مشاغل در آینده قابل انجام خواهد بود.

احتمالاً هیچ کدام از ما در آینده شغلی نخواهیم داشت. اگر می خواهید شغل داشته باشید، بیشتر یک سرگرمی خواهد بود، می توانید شغل داشته باشید یا نه. هوش مصنوعی و ربات ها هر کالا و خدماتی را که بخواهید ارائه می کنند و کمبود کالا وجود نخواهد داشت.

ماسک معتقد است برای اینکه این سناریو عملی شود، باید “درآمد جهانی بالا” وجود داشته باشد. او اطلاعات بیشتری در مورد پردرآمد جهانی به اشتراک نگذاشت.

قابلیت‌های هوش مصنوعی در سال‌های اخیر به سرعت پیشرفت کرده‌اند که تنظیم‌کننده‌ها، شرکت‌ها و مصرف‌کنندگان هنوز به نحوه استفاده مسئولانه از این فناوری دست پیدا نکرده‌اند. علاوه بر این، نگرانی‌های فزاینده‌ای در مورد تأثیر تکثیر هوش مصنوعی در بازار بر صنایع و مشاغل مختلف وجود دارد.

در ژانویه، محققان آزمایشگاه علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی MIT دریافتند که اجرای هوش مصنوعی در محل کار بسیار کندتر از حد انتظار پیشرفت می کند. بیشتر مشاغل به همین دلیل در برابر هوش مصنوعی آسیب پذیر شناخته شده اند که برای کارفرمایان مفید نیست.

کارشناسان همچنین تا حد زیادی بر این باورند که بسیاری از مشاغلی که نیاز به هوش هیجانی بالا و تعامل انسانی دارند، مانند متخصصان سلامت روان، خلاقان و معلمان، نباید جایگزین شوند.

ماسک نگرانی های خود را در مورد هوش مصنوعی به وضوح بیان کرده و در این کنفرانس تاکید کرده است که بزرگترین ترس او بهار هوش مصنوعی است.