ایلان ماسک می گوید که به موجودات فضایی اعتقادی ندارد


ایلان ماسک در مصاحبه ای که وجود بیگانگان را انکار می کرد، اعلام کرد که هیچ مدرک قانع کننده ای از حیات فرازمینی ندیده است.

در حالی که دنیای علمی همچنان به یافتن ردپایی از حیات فرازمینی علاقه مند است، میلیاردر معروف ایلان ماسک نظرات متناقضی در مورد وجود فرازمینی ها دارد. در کنفرانس جهانی 2024 موسسه Milken که در 7 می در لس آنجلس برگزار شد، اظهارات ماسک همه را شگفت زده کرد.

در این کنفرانس، رئیس تسلا و شرکت فضایی SpaceX گفت که اگر کاوشگرها را به فضا بفرستند، ممکن است بقایای تمدن‌های بیگانه منقرض شده را پیدا کنند. این مرد 52 ساله گفت که مدام از او می پرسیدند که آیا به موجودات فضایی اعتقاد داری یا نه. او گفت که باور ندارد بیگانگان از زمین دیدن کرده باشند.

ماسک در این باره گفت:

من هیچ مدرک قانع کننده ای برای وجود فرازمینی ها دریافت نکرده ام. اسپیس ایکس تقریباً 6000 ماهواره در فضا دارد و حتی یک بار هم مجبور نشده‌ایم اطراف یک بشقاب پرنده مانور دهیم. هرگز. بنابراین من هیچ مدرکی از موجودات فضایی نمی بینم.

ماسک همچنین در مورد توسعه سریع هوش مصنوعی اعلام کرد که در نهایت درصد هوش بیولوژیکی به کمتر از 1 درصد خواهد رسید.

آقای ماسک نسبت به نقش انسان در آینده ابراز بی اطلاعی کرده و با اشاره به مرگ فضانوردان در فیلم فانتزی استنلی کوبریک «2001: یک ادیسه فضایی» به دلیل دروغگویی هوش مصنوعی، گفت که هوش مصنوعی باید به دنبال آن باشد. حقیقت، نه دروغ گفتن را به او آموخت. ماسک معتقد است که یک هوش مصنوعی حقیقت جو و کنجکاو می تواند تمدن بشری را تا حد امکان تقویت کند.