با قابلیت Google Ask Photos عکس بخواهید


گوگل قابلیت Ask Photos را در رویداد I/O معرفی کرد. این ویژگی باید به سرویس Google Photos اضافه شود تا شاهد استفاده گسترده تر از این سرویس باشید.

Google Photos در حال حاضر قابلیت جستجوی چشمگیری دارد، در جدیدترین اقدام، این بار شاهد استفاده گوگل از Jamnai برای پیشرفته تر کردن قابلیت ها هستیم. ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل، ویژگی Ask for Photos را در طول سخنرانی خود در I/O Keynote به کاربران معرفی کرد. این ویژگی جدید قرار است تابستان امسال عرضه شود. هدف از ارائه این قابلیت، هوشمند کردن سرویس Google Photos است.

پیچای از Ask Photos شماره پلاک خودرویش را پرسید. Google Photos آنقدر هوشمند بود که با جستجوی تصاویر خودروهای مختلف در گالری متوجه شد که آقای پیچای به کدام خودرو اشاره می کند. این هوش مصنوعی در نهایت توانسته است شماره پلاک صحیح خودرو را به همراه تصویر آن به صورت متنی بر اساس موقعیت مکانی، چندین بار تکرار تصویر خودرو و همچنین با بررسی سایر داده ها نشان دهد.

آقای پیچای گفت که ویژگی Ask Photos می تواند به کاربران کمک کند تا خاطرات را عمیق تر جستجو کنند. پیچای اعلام کرد Ask Photos تابستان امسال با ویژگی‌های بیشتری برای Google Photos عرضه می‌شود. مدیرعامل گوگل با تاکید بر اهمیت این سرویس برای میلیون ها کاربر، اعلام کرد که از زمان راه اندازی Photos تاکنون روزانه 6 میلیارد آپلود (ترکیبی از عکس و فیلم) این سرویس دریافت می کند.