ببینید: تصاویر آیفون 16 پرو مکس با صفحه نمایش بزرگتر لو رفت


به تازگی تصاویر مربوط به ماکت آیفون 16 پرو مکس فاش شده است که نمایشگر بزرگتر این پرچمدار اپل را نشان می دهد.

طبق آخرین شایعات، اپل تصمیم گرفته تا اندازه صفحه نمایش آیفون 16 پرو و ​​پرو مکس را به ترتیب به 6.3 و 6.9 اینچ افزایش دهد. البته پیش از این نیز شاهد انتشار ماکت‌هایی از آیفون‌های جدید بوده‌ایم، اما با توجه به ماکت‌های آیفون 16 پرو مکس در کنار مدل نسل قبلی‌اش، می‌توانیم تصور بهتری از بزرگی پرچمدار آینده اپل داشته باشیم.

لازم به ذکر است که نمونه های تقلبی معمولاً به اندازه واقعی محصولات می باشد که قبل از عرضه در اختیار تولیدکنندگان این حوزه قرار می گیرد تا لوازم جانبی مخصوصی برای آنها بسازند. تصاویر جدیدی که توسط کاربری به نام Majin Bu در شبکه اجتماعی X منتشر شده است، آیفون 15 پرو مکس را در کنار یک ماکت آیفون 16 پرو مکس نشان می دهد.

ناگفته نماند که آیفون 15 پرو مکس از صفحه نمایش 6.7 اینچی بهره می برد که به این معنی است که صفحه نمایش استفاده شده در مدل نسل بعدی این گوشی تنها 0.2 اینچ بزرگتر است. طبق تصاویر منتشر شده، آیفون 16 پرو مکس بزرگتر از مدل نسل قبلی خود نخواهد بود. پس از قرار دادن دو گوشی در کنار هم، می توانید تفاوت بین آنها را مشاهده کنید که چندان محسوس نیست.

البته تصور اینکه یک صفحه نمایش بزرگتر 0.2 اینچی بتواند فضای وسیع تری را برای نمایش تصاویر بیشتر در اختیار کاربران قرار دهد، سخت است. طرفداران گوشی های بزرگ قطعا از صفحه نمایش بزرگتر استقبال خواهند کرد. از سوی دیگر، افرادی که اندازه پرچمدار فعلی اپل را بزرگ می دانند، ممکن است از افزایش اندازه صفحه نمایش آیفون 16 پرو مکس راضی نباشند.

شایعات حاکی از آن است که علاوه بر صفحه نمایش بزرگتر، شاهد تغییرات سخت افزاری دیگری نیز در مدل های آیفون 16 پرو و ​​پرو مکس خواهیم بود، از جمله باتری های بزرگتر، اتصال سریعتر وای فای و 5G و تراشه جدیدتر A18 Pro بر اساس M4 پردازنده

همچنین گفته می شود این گوشی ها مجهز به دکمه شاتر و دوربین فوق عریض 48 مگاپیکسلی هستند. در همین حال، آیفون 16 پرو از لنزهای تله فوتو 5 برابری استفاده می کند. انتظار می رود گوشی های جدید اپل در ماه سپتامبر معرفی شوند.