ببینید: رندرهای مفهومی آیفون ۱۶ پرو


در حالیکه هنوز تا زمان معرفی آیفون ۱۶ پرو فاصله زیادی داریم اما امروز رندرهای مفهومی این گوشی منتشر شده است که در ادامه مشاهده می‌کنید.

رقبای اپل در سال ۲۰۲۴ گوشی‌های جذابی معرفی کزدند که از آن جمله می‌توان به گلکسی اس۲۴ اولترا و شیائومی ۱۴ اولترا اشاره کرد.

امروز رندرهای مفهومی آیفون ۱۶ پرو منتشر شده است که می‌تواند ایده‌ای درباره طراحی احتمالی گوشی آینده اپل در اختیار ما قرار دهد.

همانطور که می‌بینید در این رندرها آیفون ۱۶ پرو دارای فریم فلزی براق با یک جزیره پویای کوچک‌تر است. دوربین‌های پشتی گوشی نیز به جای آرایش معمول دارای چیدمان افقی هستند که کاملا متفاوت از مدل‌های قبلی آیفون است. البته برخی شایعات ادعا کرده‌اند که آرایش دوربین‌ها در سری آیفون‌ ۱۶ عمودی خواهد بود.

طبق اطلاعاتی که اخیرا فاش شده است، مدل‌های آیفون ۱۶ پرو و ۱۶ ​​پرو مکس به ترتیب دارای نمایشگرهایی با سایز ۶.۳ و ۶.۹ اینچ خواهند بود که در مقایسه با نمایشگرهای ۶.۱ و ۶.۷ اینچی آیفون ۱۵ پرو و ۱۵ ​​پرو مکس افزایش قابل توجهی خواهند داشت.

بنابراین هر دو مدل پرو آیفون ۱۶ پرو و ۱۶ ​​پرو مکس کمی بلندتر و پهن‌تر از مدل‌های ۲۰۲۳ خواهند بود. شاید افزایش سایز مدل‌های آیفون ۱۶ می‌تواند به اپل اجازه دهد تا از باتری‌های بزرگتری در داخل این گوشی‌ها استفاده کند.

با این‌حال آیفون ۱۶ و ۱۶ پلاس از همان صفحه‌ نمایش‌های ۶.۱ و ۶.۷ اینچی فعلی استفاده خواهند کرد، اما شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه اپل ممکن است نمایشگرهای‌ این مدل‌ها را در سری آیفون ۱۷ به‌ترتیب به ۶.۲۷ اینچ و ۶.۸۵ اینچ افزایش دهد.

گفتنی است اپل امسال هر دو گوشی آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس را نسبت به قبل ۱۹ گرم سبک‌تر کرده که دلیل اصلی آن استفاده‌ از آلیاژ تیتانیوم به جای فولاد ضد زنگ در بدنه‌ی آنهاست. 

همچنین گفته می‌شود که آیفون ۱۶ و ۱۶ پلاس برای اولین‌ بار از تراشه ۳ نانومتری A18 در کنار مودم اسنپدراگون X70 کوالکام استفاده خواهند کرد و مدل‌های پرو از تراشه A18 پرو و مودم X75 کوالکام بهره خواهند برد.

دیدگاهتان را بنویسید