بک لینک چیست و هرآنچه باید از آن بدانید!


پس از آنکه متوجه شدید دلیل اهمیت بالای بک لینک چیست، نوبت به آن رسیده که انواع بک‌لینک را بشناسید. دو نوع اصلی بک‌لینک وجود دارند که یکی از آن‌ها از دیگری مهم‌تر است. بیایید نگاهی به این دو مدل بک‌لینک بیندازیم و از نزدیک با آن‌ها آشنا شویم. بک‌لینک‌ها به شرح زیر هستند.

1.    Nofollow

تگ نوفالو به موتورهای جست‌وجو می‌گوید که یک لینک را نادیده بگیرند. لینک‌های نوفالو هیچ مقداری را از سایتی به سایتی دیگر نمی‌برند. بنابراین، برای بهبود رتبه در موتور جست‌وجو و دیده‌شدن شما مفید نیستند.

2.    Dofollow

لینک‌های دوفالو نوعی بک‌لینک هستند که کلی خاطرخواه دارند! این نوع از لینک، دقیقا همانی است که به درد سئو سایت می‌خورد. البته آن‌هایی به درد سئو می‌خورند که از سایت معتبری به سایت شما آمده باشند. با وجود مزیت و برتری که این نوع بک‌لینک دارد، لینک‌های دوفالویی هم وجود دارند که به نوعی بد و سمی هستند.

این نوع از لینک‌های سمی، آن‌هایی هستند که از سایت‌های نامعتبر و مشکوک می‌آیند یا از راه‌هایی به سایت شما آمده‌اند که گوگل علاقه‌ای به آن‌ها نداشته است. از آنجایی که این نوع لینک‌ها مورد تایید گوگل نیستند، پس سایت شما مورد خشم و غضب گوگل قرار می‌گیرد و جریمه می‌شود! فراموش نکنید که کمیت بکلینک‌ها مهم نیست؛ بلکه کیفیت آن‌هاست که موجب رتبه‌گیری بهتر سایت می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید