تاریخ عرضه جهانی سری شیائومی ۱۴ رسماً اعلام شد


مدیرعامل شیائومی رسماً تاریخ عرضه جهانی گوشی‌های سری شیائومی ۱۴ را اعلام کرد. این خبر با انتشار یک پوستر تائید شده است.

طبق این پوستر، سری شیائومی ۱۴ در روز ۶ اسفندماه به‌صورت جهانی عرضه خواهد شد. انتظار می‌رود همزمان با عرضه جهانی این سری، شاهد معرفی گوشی پرچمدار شیائومی ۱۴ اولترا نیز باشیم.

شیائومی ۱۴ و شیائومی ۱۴ پرو چند ماه پیش در چین معرفی شدند و شیائومی اعلام کرد که شیائومی ۱۴ اولترا را بعدا معرفی خواهد کرد.

طبق اطلاعاتی که فاش شده، قیمت شیائومی ۱۴ اولترا به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه، نیمه‌هادی‌ها و همچنین به خاطر قابلیت‌های جدیدی که به آن اضافه خواهد شد، قیمت بالاتری نسبت‌ به مدل قبلی خود یعنی شیائومی ۱۳ اولترا خواهد داشت.

شیائومی ۱۴ اولترا علاوه بر مشخصات رده‌بالا دارای بازطراحی کاملا جدید و قابلیت پشتیبانی از ارتباط ماهواره‌ای خواهد بود.

بر اساس گزارش امروز، هزینه مواد اولیه شیائومی ۱۴ اولترا، حدود ۱۰۰ دلار بیشتر از مدل قبلی خواهد بود و در حالیکه قیمت شیائومی ۱۳ اولترا در حال حاضر ۱۶۰۰ دلار است انتظار می‌رود شیائومی ۱۴ اولترا قیمتی بالاتر از ۱۷۰۰ دلار داشته باشد.

همچنین یک گزارش جدید فاش کرده که شیائومی ۱۴ اولترا از یک دوربین زیر نمایشگر استفاده خواهد کرد. طبق این گزارش، گوشی پرچمدار آینده شیائومی در دو نسخه با دوربین سلفی زیر نمایشگر و با دوربین سلفی معمولی معرفی خواهد شد. 

شیائومی ۱‌۴ اولترا است اخیرا در تست‌های تک‌هسته‌ای و چندهسته‌ای گیک‌بنچ به ترتیب امتیازهای ۲۳۳۶ و ۶۸۳۷ را کسب کرده بود.

گفته می‌شود این گوشی دارای یک دوربین اصلی ۵۰ مگاپیکسلی با دیافراگم متغیر، یک دوربین تله‌فوتو ۵۰ مگاپیکسلی، یک دوربین پریسکوپ ۵۰ مگاپیکسلی و یک دوربین فوق‌عریض ۵۰ مگاپیکسلی خواهد بود.

ما اخیرا شاهد معرفی پرچمدارانی مثل شیائومی ۱۴، ویوو X100 و iQOO 12 بودیم که همگی از حسگر تشخیص اثر انگشت اپتیکال در زیر نمایشگر استفاده کرده‌اند. این گوشی‌ها هرچند عملکرد خوبی در این بخش دارند، اما بازخورد کاربران نشان می‌دهد که هنوز جای بهبودی زیادی برای تشخیص اثر انگشت وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید