تبلیغات Google Discovery در مقابل تبلیغات نمایشی: راهنمای کامل


آیا به گسترش استراتژی تبلیغات گوگل خود فراتر از جستجو فکر می کنید؟ یکی از متداول ترین انواع کمپین برای کاوش، کمپین مبتنی بر تصویر است: Google Discovery یا Display.

من متوجه سردرگمی زیادی در بین صاحبان مشاغل و متخصصان شده ام در مورد اینکه چه چیزی بین تبلیغات Display و Discovery یکسان است و چه تفاوتی دارد و چه زمانی استفاده از آنها منطقی است. قطعا قابل تعویض نیستند!

در این راهنمای نهایی تبلیغات Google Discovery در مقابل نمایشگر، ما این دو نوع کمپین تبلیغاتی Google را با توجه به موارد زیر مقایسه خواهیم کرد:

قبل از افزودن این انواع تبلیغات به استراتژی رسانه پولی خود، همه چیزهایی را که باید بدانید، بخوانید.

تبلیغات Google Discovery در مقابل نمایش: ظاهر

کمپین های Google Ads Display و Discovery هر دو فرمت های مبتنی بر تصویر هستند. برای ایجاد یک تبلیغ نمایشی واکنش‌گرا، یک آگهی Discovery، یا یک آگهی چرخ و فلک Discovery، سرفصل‌ها، توضیحات و تصاویری را ارائه می‌دهید که Google سپس آنها را با مکان‌های تبلیغاتی مختلف تطبیق می‌دهد – دقیقاً مانند یک آگهی جستجوی واکنش‌گرا.

در اینجا پنج روش ظریف وجود دارد که تبلیغات Discovery از نظر ظاهری با تبلیغات نمایشی متفاوت است:

 1. مشخصات متن: سرفصل های تبلیغات اکتشافی می توانند حداکثر 40 کاراکتر داشته باشند در حالی که عنوان های تبلیغات نمایشی می توانند حداکثر 30 کاراکتر داشته باشند (مانند تبلیغات جستجو). چرا؟ چه کسی می داند! اما بهترین روش‌های تبلیغات Discovery خود گوگل نشان می‌دهد که «عناوین با طول متوسط» بهترین کار را دارند، بنابراین احساس نکنید که مجبور به استفاده از همه آن شخصیت‌های اضافی هستید.
 2. مشخصات تصویر: در حالی که تبلیغات Display و Discovery هر دو تصاویر مربعی (1:1) و افقی (1.91:1) را می پذیرند، کمپین های Discovery تصاویر پرتره (4:5) را نیز می پذیرند. این به این دلیل است که کمپین‌های Discovery برای گنجاندن دارایی‌های Meta Ads طراحی شده‌اند. یک راه متداول برای تبلیغ‌کنندگان Google Ads برای شروع کمپین‌های Discovery این است که خلاقیت تبلیغات موجود خود را از تبلیغات فیس‌بوک و اینستاگرام با عملکرد برتر خود استخراج کنند.
 3. مشخصات ویدئو: شما این امکان را دارید که دارایی‌های ویدیویی را به تبلیغات نمایشی خود اضافه کنید، و Google از همان ابتدا در Google Marketing Live 2022 اعلام کرد که این ویژگی به Discovery نیز می‌آید — اما از زمان نوشتن این مقاله، دارایی‌های ویدیویی هنوز با تبلیغات Discovery سازگار نیستند. .
 4. خوراک خرید: یکی از رایج ترین کاربردهای کمپین های نمایش، اجرای بازاریابی مجدد پویا است. یعنی فید Google Merchant Center خود را به کمپین Display خود متصل کنید و به سیستم اجازه دهید تا خلاقیت آگهی را بر اساس رفتار کاربر قبلی در وب سایت شما سفارشی کند. کمپین‌های Discovery اخیراً یک برنامه بتا راه‌اندازی کرده‌اند که به تبلیغ‌کنندگان اجازه می‌دهد تا یک فید را نیز متصل کنند، اگرچه این کمپین هم در جهت جستجو و هم بازاریابی مجدد با استفاده از داده‌های فید و نه فقط بازاریابی مجدد پویا کار می‌کند.

  منبع

 5. قالب آگهی: در اشاره دیگری به متا، کمپین‌های Discovery به شما این امکان را می‌دهند که یک تبلیغ چرخ فلک Discovery ایجاد کنید که دارای چندین تصویر، عنوان و پیوند در یک واحد تبلیغاتی باشد. کمپین های نمایش تبلیغات چرخ و فلک را ارائه نمی دهند.

تبلیغات نمایشی در مقابل اکتشاف: مکان‌ها

تفاوت اصلی بین کمپین‌های Google Ads Display و کمپین‌های Discovery این است که کمپین‌های Display تبلیغات را در سراسر Google Display Network نشان می‌دهند، در حالی که کمپین‌های Discovery تبلیغات را در دارایی‌های متعلق به Google نشان می‌دهند.

Google Display Network مجموعه ای از میلیون ها وب سایت و برنامه است که با استفاده از Google AdSense کسب درآمد می کنند. این شبیه به شبکه مخاطبان مایکروسافت، شبکه مخاطبان لینکدین یا شبکه مخاطبان فیس بوک است. برخی از نمونه‌هایی از جایی که تبلیغات نمایشی شما می‌توانند نشان داده شوند، وب‌سایت‌هایی مانند ebay.com، forbes.com یا tmz.com هستند. برنامه هایی مانند MyFitnessPal، TextNow یا Wordle. و یوتیوب بله، یوتیوب بخشی از شبکه نمایش گوگل است!

در مقابل، کمپین‌های Discovery فقط می‌توانند در سه مکان نمایش داده شوند: YouTube، Gmail، و فید Discover. از آنجایی که این سه مکان همگی متعلق به Google هستند و بیشتر به کاربرانی که وارد سیستم شده‌اند خدمات می‌دهند، هدف‌گیری مخاطب در کمپین‌های Discovery در مقابل کیفیت نمایش و ترافیک دقیق‌تر است.

توجه داشته باشید که در یک کمپین Discovery گزارشی وجود ندارد، بنابراین نمی‌دانید دقیقاً کجا تبلیغات شما نشان داده شده است، در حالی که کمپین‌های نمایش گزارش مفصلی از «جایی که تبلیغات نشان داده شد» ارائه می‌کنند.

تبلیغات Google Discovery در مقابل نمایش: هدف گذاری

کمپین‌های Google Display طیف کاملی از راه‌حل‌های هدف‌یابی مخاطبان و محتوای Google را ارائه می‌کنند. شما می توانید به عرض یا باریکی که دوست دارید بروید!

به خاطر داشته باشید که گوگل اخیراً تغییری را در نحوه عملکرد هدف‌یابی محتوا اعلام کرده است. اگر مکان‌ها، موضوعات و/یا کلمات کلیدی را به هدف‌یابی محتوای کمپین نمایشی خود اضافه کنید، Google Ads با آن‌ها به‌عنوان گزینه‌های «OR» به جای «AND» رفتار می‌کند. برای مثال، اگر پنج موضوع و پنج کلمه کلیدی را به گروه تبلیغاتی خود اضافه کنید، تبلیغ نمایشی شما اکنون می تواند در هر یک از آن پنج موضوع یا هر یک از آن پنج کلمه کلیدی ارائه شود.

توجه داشته باشید که هدف گیری مخاطب همیشه یک رابطه “OR” داشته است. اگر چندین مخاطب را به هدف گذاری گروه تبلیغاتی خود اضافه کنید، Google Ads تبلیغات شما را به آن نشان می دهد هر از آن مخاطبان برای ایجاد رابطه “AND” بین مخاطبان، باید یک بخش ترکیبی ایجاد کنید.

کمپین های Google Discovery هدف گذاری محتوا را نمی پذیرند. فقط هدف گیری مخاطب گزینه های شما هنوز بسیار گسترده است: جمعیت شناسی، وابستگی، درون بازار، رویدادهای زندگی، بخش های داده شما، بخش های سفارشی، و بخش های ترکیبی.

و البته، به طور پیش‌فرض برای هر دو نوع کمپین، هدف بهینه‌سازی شده را انتخاب خواهید کرد که در صورت تمایل می‌توانید آن را در تنظیمات مخاطبان خود غیرفعال کنید.

تبلیغات نمایشی در مقابل اکتشاف: عملکرد

برای کسانی که به معیارهای PPC برای کمپین های جستجو و خرید عادت دارند، پیمایش در عملکرد فرمت های مبتنی بر تصویر می تواند کمی مشکل باشد.

شما با نرخ کلیک (CTR) و هزینه به ازای هر کلیک (CPC) به عنوان معیارهای کلیدی عملکرد آشنا هستید، اما آیا با نرخ تعامل یا هزینه هر تعامل آشنا هستید؟

فعل و انفعالات

در تبلیغات گوگل، «کلیک» یک کلیک پولی است به وب سایت شما. وقتی شخصی روی یک تبلیغ جستجو یا یک تبلیغ نمایشی کلیک می کند، در وب سایت شما قرار می گیرد و شما برای آن کلیک به گوگل پول می پردازید.

با این حال، یک “تعامل” است هر کلیک پولی در تبلیغات گوگل، حتی اگر آن کلیک انجام شود نه کاربر را به وب سایت خود بیاورید. به عنوان مثال، اگر شخصی روی یک تبلیغ جیمیل کلیک کند، ایمیل را “باز می کند” – کاربر را به وب سایت شما نمی آورد. کاربر باید ایمیل را بخواند و سپس، در صورت تمایل، روی دکمه تماس برای اقدام کلیک کند تا به وب سایت شما برسد.

به همین دلیل، Gmail باز یک “تعامل” است، اما یک “کلیک” نیست. Gmail یکی از سه مکان Discovery است، بنابراین باید تعاملات، نرخ تعامل، و هزینه هر تعامل و همچنین کلیک‌ها، نرخ کلیک و هزینه به ازای هر کلیک را بررسی کنید.

نامزدی ها

و پس از آن “درگیری” وجود دارد زمانی که کاربر تکمیل یک اقدام ارزشمند که نه یک کلیک است و نه یک تعامل. به عنوان مثال، تماشای 10 ثانیه از ویدیوی شما به عنوان یک تعامل به حساب می آید، اما به یاد داشته باشید، تا زمانی که کسی حداقل 30 ثانیه از ویدیوی شما را تماشا نکند، یا تا پایان ویدیو، هرکدام که زودتر بیاید، پولی پرداخت نمی کنید.

به طور مشابه، اگر کسی تبلیغ جیمیل شما را برای دوستی فوروارد کند، این یک تعامل است. اگر آنها تبلیغ Discovery شما را “پسندند”، این یک تعامل است. در حالی که من به طور کلی به ستون های تعامل، نرخ تعامل و هزینه در هر تعامل نگاه نمی کنم، آنها می توانند برای بررسی اهداف عیب یابی مفید باشند.

چگونه می توانم عملکرد کمپین Display and Discovery خود را بهبود بخشم؟

در حالی که کمپین‌های نمایش و کمپین‌های Discovery هر دو دارای اهرم‌های عملکرد معمولی هستند – استراتژی پیشنهاد، بودجه، هدف‌گذاری، تنظیمات کمپین و غیره – مهمترین شاخص موفقیت شماست. تبلیغات خلاقانه.

این احساسی است که برای کسانی که مثلاً تبلیغات متا یا تبلیغات TikTok را اجرا می کنند بسیار آشنا است، اما برای متخصصان Google Ads می تواند پیچیده تر باشد—ما به قالب های متنی عادت کرده ایم!

گوگل تحقیقات کمی خود را در مورد اینکه دقیقا چه نوع دارایی های متنی و تصویری در کمپین Discovery بهترین عملکرد را دارد، انجام داد. از آنجایی که Discovery به عنوان بخشی از حداکثر عملکرد گنجانده شده است، این بهترین شیوه‌ها برای کمپین‌های حداکثر عملکرد شما نیز قابل اجرا هستند.

پنج نکته برجسته این تحقیق عبارتند از:

 1. تصاویر باید بر روی یک شی منفرد متمرکز شوند که در کادر مرکزی قرار دارند.
 2. تصاویر انسان های واقعی را در زمینه های زندگی واقعی با استفاده از محصولات/خدمات شما نشان می دهند.
 3. هیچ متنی روی تصاویر وجود ندارد، یا متن روکش شده را به حداقل برسانید.
 4. عناوین و توضیحات باید «متوسط» باشند، مشخص باشند و شامل دعوت به اقدام باشند.
 5. کپی آگهی که پیشنهادهای ویژه را برجسته می کند، به خوبی کار می کند، فشار زمانی/FOMO این کار را نمی کند.

می‌توانید نسخه‌های تبلیغاتی عالی‌تری را در این نمونه‌های Google Ads مشاهده کنید.

اگر شک دارید، تست، تست، تست! رتبه‌بندی عملکرد سطح دارایی را در کمپین‌های Display و Discovery دریافت خواهید کرد.

در مورد نحوه بهبود کمپین های نمایشی، می توانید این منابع را بررسی کنید:

تبلیغات نمایشی در مقابل اکتشاف: چه زمانی از کدام استفاده کنیم

مطمئن نیستید که چه زمانی بهتر است از تبلیغات Discovery در مقابل تبلیغات نمایشی استفاده کنید؟ بیایید کاوش کنیم.

چه زمانی باید از کمپین های Discovery استفاده کنم؟

کمپین‌های Google Ads Discovery را فقط می‌توان با استراتژی‌های پیشنهاد قیمت هوشمند مبتنی بر تبدیل استفاده کرد: به حداکثر رساندن تبدیل‌ها (با CPA هدف اختیاری) یا حداکثر کردن ارزش تبدیل (با ROAS هدف اختیاری).

با توجه به قابلیت‌های بهینه‌سازی «پایین قیف»، ترافیک با کیفیت بالا و تطبیق مخاطب با کیفیت بالا، من معمولاً آزمایش کمپین‌های Discovery را قبل از کمپین‌های Display توصیه می‌کنم. به طور حکایتی، متوجه شده ام که هزینه به ازای هر کلیک در Discovery در مقابل نمایشگر بیشتر است، اما نرخ تبدیل بالاتر و کیفیت سرنخ بالاتر را نیز مشاهده کرده ام، بنابراین ارزشش را دارد.

اگر می‌خواهید از کمپین‌های Discovery برای هدف آگاهی استفاده کنید، می‌توانید با ایجاد یک عمل تبدیل بر اساس بازدیدهای صفحه، «سیستم را فریب دهید». این اساساً استراتژی پیشنهاد حداکثر تبدیل شما را به یک استراتژی پیشنهادی حداکثر کلیک تبدیل می کند.

چه زمانی باید از تبلیغات نمایشی استفاده کنم؟

کمپین‌های Google Ads Display کاربردهای گسترده‌تری دارند، زیرا می‌توان از آن‌ها با استراتژی‌های پیشنهادی مبتنی بر نمایش، کلیک یا تبدیل استفاده کرد. به همین دلیل، کمپین های نمایش می توانند با هر هدف کمپین تناسب داشته باشند:

 • بالای قیف: CPM قابل مشاهده
 • وسط قیف: CPC دستی (با CPC افزایش یافته اختیاری)، به حداکثر رساندن کلیک ها
 • پایین قیف: به حداکثر رساندن تبدیل (با CPA هدف اختیاری) یا به حداکثر رساندن ارزش تبدیل (با ROAS هدف اختیاری)

برخی از افراد ترجیح می‌دهند با کمپین‌های نمایش همراه باشند، زیرا این کمپین‌ها یک ویژگی منحصربه‌فرد را ارائه می‌دهند: پیشنهاد پرداخت برای هر تبدیل. در حالی که محدودیت‌ها و قوانین زیادی در مورد اینکه آیا و چگونه می‌توانید از پیشنهاد پرداخت به ازای تبدیل استفاده کنید وجود دارد، این چیزی است که تبلیغ‌کنندگان عملکرد ممکن است بخواهند آن را آزمایش کنند اگر در مورد مناسب بودن کمپین‌های نمایش برای اهداف تبدیل خود شک دارید. .

تبلیغات Google Discovery در مقابل تبلیغات نمایشی: با کدام شروع خواهید کرد؟

خب! حالا شما مالک آن هستید! ما نگاهی عمیق به شباهت‌ها، تفاوت‌ها و گزینه‌های کمپین‌های Discovery در مقابل نمایش انداخته‌ایم. امیدواریم که این نشان دهد که کدام نوع کمپین برای شما بهترین است – و چه زمانی از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

© ایزی وب سئو 2024