تماشا کنید: نسل جدید ربات انسان نما اطلس رونمایی شد


شرکت Boston Dynamics نسل جدید ربات انسان نما Atlas را معرفی کرد. مدل جدید ربات انسان نمای اطلس با عملکرد تمام الکتریکی برای انجام وظایف محول شده در دنیای واقعی طراحی شده است.

بوستون داینامیکس، یکی از شرکت های پیشرو در صنعت رباتیک و تجاری سازی، ربات انسان نما خود را که جایگزین ربات محبوب اطلس می شود، رونمایی کرد.

شرکت Boston Dynamics از بازنشستگی ربات هیدرولیک Atlas خبر داد. این ربات در طول توسعه 10 ساله خود بارها با قابلیت حرکت چشمگیر و حرکت انسان محبوب شده است.

Boston Dynamics در یک پست وبلاگی اعلام کرد که تمام داده های جمع آوری شده و استفاده شده در 10 سال گذشته برای ربات هیدرولیک Atlas اکنون در توسعه ربات تمام الکتریکی Atlas استفاده می شود. این ربات جدید برای انجام وظایف محوله در دنیای واقعی طراحی شده است.

نسخه جدید اطلس قوی‌تر، چابک‌تر، چابک‌تر است و حرکات آن طوری طراحی شده‌اند که وظایف محول شده را به کارآمدترین شکل ممکن انجام دهد. طراحی این مدل ربات با نسل قبلی اطلس متفاوت است. در حالی که ربات قبلی بر اساس تکرار دامنه حرکت انسان ساخته شده بود.

نسل جدید اطلس دارای قابلیت های حرکتی فراتر از حرکات انسان است. در ویدیوی بالا حرکات بسیار چشمگیر و در عین حال نگران کننده ربات انسان نما اطلس را مشاهده می کنید.