تکامل بیولوژیکی – چیستی، تعریف، اهمیت و نظریه


را تکامل بیولوژیکی این یک فرآیند دگرگونی، طی چند نسل، صفات ژنتیکی و فنوتیپی است که به نوادگان جمعیت های مختلف موجودات زنده منتقل می شود. با گذشت زمان، با در نظر گرفتن یک جد مشترک به عنوان نقطه شروع، آنها در سراسر جهان گسترش یافته اند سیاره زمین طیف گسترده ای از اشکال زندگی

با تشکر از سیر تکاملی بیش از یک گونه می تواند بوجود آید و موجودات امکان تضمین تغییر (یا بیشتر) را دارند که به نفع سازگاری آنها با یک محیط خاص است.

واضح بودن این امر ضروری است تا وجود داشته باشد سیر تکاملی، باید چیزی وجود داشته باشد تنوع ژنتیکی، یعنی الف جهش. پس پس از آن توالی DNA تغییر یافته و کاملا نو است مواد ژنتیکی ارثی است

همانطور که با بررسی ژنوم انسان مشخص شد، تقریباً همه ژن‌ها توسط بونوبو، شامپانزه و هومو ساپینس مشترک هستند.

اهمیت تکامل بیولوژیکی

را انتخاب طبیعی خلاصه می کند و اهمیت آن را نشان می دهد تکامل بیولوژیکی.

برای میلیون‌ها فصل، در آغاز زندگی زمینی، موجودات میکروسکوپی قدرتی قوی داشتند صلاحیت در نتیجه مبارزه برای بقا: برای زنده ماندن نیاز به بدست آوردن انرژی و غذا داشتند. ارگانیسم هایی که بهتر با خود سازگار می شدند زیستگاه آنها یک داشتند نرخ پخش در مقایسه با بقیه بیشتر است. در این چارچوب ضعیف ترین گونه ها محکوم به انقراض بودند. انقراض یا مجبور به جهش برای زنده ماندن می شوند. را تنوع زیستی، لاس گونه ها، که در الف گم شده اند زمان زمین شناسی نسبتا کوتاه و از چهره ناپدید شد تیرا تغذیه پدیده شناخته شده به عنوان انقراض دسته جمعی.

کارشناسان در بوم شناسی که می دانند با جزئیات چه اصل حذف رقابتی توضیح دهید که گونه ها تمایل دارند در بیش از یک گونه جا شوند طاقچه اکولوژیکی به منظور به حداقل رساندن تا حد امکان درجه صلاحیت.

نمی توان نادیده گرفت که پیچیدگی بسیار زیادی در این دسته از پدیده ها وجود دارد. برای مثال، شانس و خطاهای مرتبط با نمونه برداری، بر چگونگی تغییر فرکانس نمونه بین یک نسل و نسل دیگر تأثیر می گذارد. زبان مبدأ تماس رانش ژنتیکی. با اینکه یکی نیست نیروی انتخابی، در نتیجه رانش ژنتیکی دو جمعیت که شروع به اشتراک گذاری می کنند ساختار ژنتیکی به جوامع مجزا تقسیم می شوند که مشخصات آنها متفاوتند.

شاخه علمی تعمید به عنوان زیست شناسی تکاملی امروزه بر بررسی نقش هر دو تمرکز دارد رانش ژنتیکی همانطور که از انتخاب طبیعی به عنوان نیروهای محرک تغییرات تکاملی. را نظریه خنثی گرایی تکامل مولکولی، محتوایی که معتقد است بیشترین درصد تغییرات تکاملی ناشی از فرآیند تثبیت جهش خنثی که فوراً تناسب یک موجود را مشروط نمی‌کنند، الهام‌بخش این نوع تحقیقات هستند.

در مورد موجودات، ژنوم آنها در DNA قرار دارد. در همین حال، ویروس های خاصی آن را در RNA پیدا می کنند.

این می تواند به شما خدمت کند: طاقچه

نظریه تکامل

علاقه به نظریه تکامل به شکل اجتناب ناپذیری منجر می شود چارلز داروین. این طبیعت شناس انگلیسی الاصل طبیعت را مشاهده کرد، مطالعه کرد و اثری را منتشر کرد که حتی امروزه نیز در مقیاس جهانی مورد مشورت قرار گرفته و شناخته شده است: “منشا گونه ها”.

این دانشمند این ایده را ترویج کرد انتخاب طبیعی و در سال 1858 از یک همکار بریتانیایی (آلفرد راسل والاس) که در مقاله ای مستقل از خود نیز در حال بررسی این موضوع بود و با آن می خواست نشریه ای واحد راه اندازی کند.

آثار از داروینکه به زبان های متعددی ترجمه شدند، از انتقاد مستثنی نبودند و بازی را به روی بحث های قوی گشودند. حتی از دیدگاه مسیحی، فرض داروینی تکامل با چگونگی سازگاری ندارد کتاب مقدس خلقت را روایت می کند

همچنین ببینید: به ناچار

مفاهیم کلیدی بیشتر مربوط به تکامل بیولوژیکی

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، مفاهیم کلیدی بیشتری در ارتباط با تکامل بیولوژیکی.

یکی از آنها است جریان ژن، مفهومی که اشاره به این دارد که چگونه بین یک جمعیت و جمعیت دیگر، آلل های ژن با هدف کاهش سطح تفاوت نوع ژنتیکی در جمعیت های محلی

را تکامل همزماندر همین حال، به چرخه ای اشاره دارد که بر پویایی تعامل متمرکز است که در آن یک انتخاب و یک پاسخ وجود دارد. از این نظر باید توجه داشت که وقتی الف چه اتفاقی می افتد شکارچی و یکی جک مال شما یا الف بیماری زا و الف مهمان تعامل، ایجاد تغییرات و جدید سازگاری ها.

هنگام یادگیری در مورد منشا زندگی، تکامل انسان و تنوع زیستی شما همچنین باید در مورد معنای آن یاد بگیرید گونه زایی. این کلمه، طبق نظریه، فرآیندی را توصیف می‌کند که از طریق آن، بر اساس اولین گونه، گونه‌های بیشتری پدید می‌آیند.

گزارش های علمی نشان می دهد که روند انقراض دایناسورها مدت ها قبل از برخورد یک سیارک به زمین آغاز شده است.

دنبال کنید: سد

شواهد تکامل

برخی هستند شواهد تکامل که اطلاعات ارزشمندی در مورد اینکه قدیمی ترین موجوداتی که در این سیاره زندگی می کردند چگونه بودند را ارائه می دهد. تیرا و چگونه گونه ها جهش یافته اند.

را دیرینه شناسیبرای مثال، ابزاری عالی برای درک چگونگی پیشرفت موجودات است. او سابقه فسیلی این کلیدی است که بتوانید در زمان سفر کنید و مراحل آن را بازسازی کنید سیر تکاملی در عملکرد بقایای ارگانیک هزاره ها حتی ارزشمند است شواهد فسیلی تکامل انسان.

به طور مشابه، ارزیابی آن ضروری است شواهد مورفولوژیکی، به شواهد ژنتیکی، به شواهد جنینی با این حال شواهد مولکولی.

اگر تمرکز مورد علاقه درک چگونگی گسترش موجودات در طول و عرض سیاره ما باشد، پس جغرافیای زیستی پاسخ های مفیدی در مورد آن ارائه می دهد.

همچنین رجوع کنید به: رجیستری

دیدگاهتان را بنویسید