جک دورسی: قیمت بیت کوین یک میلیون دلار خواهد بود


جک دورسی که موسس شبکه اجتماعی توییتر یا ایکس است، پیش بینی می کند که قیمت بیت کوین تا سال 2030 به یک میلیون دلار برسد.

دورسی در مصاحبه جدید خود نسبت به آینده بیت کوین ابراز خوش بینی کرد و گفت که قیمت این ارز دیجیتال در سال 2030 حداقل یک میلیون دلار خواهد بود.

دورسی علاوه بر رهبری بلاک، مدیرعامل Square نیز هست. او اخیراً از علاقه شرکت Block به طراحی و ساخت سخت افزار جدید استخراج بیت کوین خبر داد که عملیات استخراج بیت کوین را ساده کرده و آنها را غیرمتمرکز می کند.

اخیرا پس از چندین سال رکود، قیمت بیت کوین توانست رکورد جدیدی را ثبت کند که نشان می دهد این ارز دیجیتال به روزهای اوج خود بازگشته است.

در حال حاضر، بسیاری از تحلیلگران دیدگاه مثبتی نسبت به بیت کوین دارند و معتقدند که قیمت آن حتی ممکن است به رکوردهای بسیار بالاتری نیز برسد.

به نظر می رسد دلیل اصلی افزایش قیمت بیت کوین انتظارات مربوط به کاهش نرخ بهره و تغییرات نظارتی اخیر برای صندوق های قابل معامله در بورس در ایالات متحده باشد.

بد نیست بدانید که سال گذشته پیش بینی های متفاوتی درباره روند بیت کوین وجود داشت. به عنوان مثال، یکی از میلیاردرهای جهان به نام تیم دریپر نظر خوش بینانه ای در مورد آینده بیت کوین داشت. وی پیش بینی می کند که قیمت این ارز دیجیتال در سال 2023 با رشد 1400 درصدی به 250000 دلار برسد. دراپر معتقد است که وضعیت بیت کوین در سال 2024 حتی بهتر از سال 2023 خواهد بود.

در هر صورت، هنوز مشخص نیست که قیمت بیت کوین و کل بازار ارزهای دیجیتال در سال 2024 به چه سمتی خواهد رفت.