حمل و نقل چندوجهی – چیست، تعریف، ساختار و انواع


او حمل و نقل چند وجهی این یک سیستم مفصلی برای انتقال عناصر (کالاهای مختلف) از طریق مختلف است وسیله حمل و نقل. این روش مستلزم اجرای لجستیکی مستحکم و آماده است تا محصولات از لحظه بسته بندی تا زمانی که به نقطه تحویل یا توزیع برسند، در شرایط عالی نگهداری می شوند.

این رویه ای است که می تواند در سطح ملی انجام شود یا از مرزها عبور کند و خصلت بین المللی پیدا کند. در این چارچوب، نه تنها واحدهایی از نوع خاصی مداخله می‌کنند (ممکن است خدماتی باشد حمل و نقل زمینی، حمل و نقل دریایی، حمل و نقل هوایی، حمل و نقل رودخانه ایو غیره) اما همچنین ممکن است بیش از یک وسیله نقلیه از یک کلاس و چندین مورد تأثیر بگذارد واحدهای اندازه گیری.

مهم است که بدانید، برای جلوگیری از سردرگمی و شفاف بودن در مورد هر عبارت یا مفهوم مرتبط با این موضوع، که حمل و نقل چند وجهی y حمل و نقل بین وجهی آنها اساسا مشابه هستند و از نظر هزینه، زمان و سایر عوامل مزایای زیادی دارند، اما یکسان نیستند. اعتقاد به مترادف بودن هر دو مفهوم اشتباه است.

حمل و نقل چندوجهی محدودیت مسافتی ندارد، قابل استفاده در سطح ملی و بین المللی است و نیازی به امضای بیش از یک قرارداد ندارد.

از نظریه ای که به عمل منتقل می شود چنین برمی آید که چند وجهی برای تحقق نیاز به یک قرارداد حمل و نقل واحد دارد، در حالی که سیستم بین وجهی بیش از یک مورد را شامل می شود. همچنین حمل و نقل بین وجهی محدود به پذیرش در یک زمان به یک است اقدام حمل و نقل. در این راستا، جالب است اشاره کنیم که واحدهای استاندارد شده (معروف به UTIs یا واحد حمل و نقل بین وجهی) که از استفاده از کانتینر گرفته تا کامیون، تعویض بدنه یا نیمه تریلر نشان می دهد. به منظور انتقال UTIs از یک نوع حمل و نقل به دیگری در یک محیط مناسب، بیش از یک فضای فیزیکی با شرایط خاص وجود دارد که نامیده می شود ترمینال بین وجهی.

زیرساخت لازم برای حمل و نقل چندوجهی

به منظور انجام گزینه از حمل و نقل چند وجهی وجود زیرساخت های لازم برای این منظور و داشتن گره های لجستیک ضروری است.

علاوه بر دسترسی پایانه های بین وجهی داشتن حداقل مقداری ضروری است شبکه حمل و نقل، آ پلت فرم لجستیک و الف مرکز توزیع.

فرآیند، پس از تکمیل موفقیت آمیز، نیاز به دسترسی به a پورتو، و فرودگاه یا به یکی ایستگاه قطار، مثلا.

نمونه دستکاری نیز اهمیت کمتری ندارد. باید در بهترین شرایط باشد بارگیری و تخلیه تجهیزات (لیفتراک ها، جرثقیل ها) و پرسنل اختصاص داده شده به بسته بندی، برچسب زده شده است y پالت سازی.

البته همه کسانی که به نوعی تحت تاثیر مکانیسم قرار می گیرند حمل و نقل چند وجهی آنها باید بدانند چگونه مقررات جاری حمل و نقل، آن مقررات بین المللی حکومت کن و چی اسناد حمل و نقل حیاتی است. پیوست به قرارداد (نشان داده شده یا بیان شده در a بارنامه) به نظر می رسد، برای نشان دادن یک مرجع خاص، یک سند تعمید به عنوان بارنامه.

حمل و نقل چندوجهی امکان جابجایی محصولات یا انواع مختلف کالا را با ترکیب مسیرهای زمینی، هوایی و دریایی فراهم می کند.

این می تواند به شما خدمت کند: Porte

انواع حمل و نقل

روش چند وجهی از مزایا و دامنه طیف گسترده ای از انواع استفاده کنید حمل و نقل.

بسته به نیازها و ویژگی های هر انتقال، سازماندهی و انتخاب واحدها ممکن است به طور متناوب باشد حمل و نقل زمینی (که به نوبه خود می تواند باشد حمل و نقل جاده ای o حمل و نقل ریلی) حمل و نقل خط لوله، حمل و نقل هوایی، حمل و نقل رودخانه ای y حمل و نقل دریایی.

در لجستیک استفاده از منابع فن آوری و استراتژی های طراحی با هدف کاهش راحت است زمان حمل و نقل و صرفه جویی در هزینه حمل و نقل، مثلا. آنها متحدان بزرگی در این منطقه هستند فناوری های ردیابی، مکان GPS، لس سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS)، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا (IoT) برای استناد به چند گزینه مدرن به صورت کلی.

با نگاهی به آینده، نیاز به ارزیابی دگرگونی‌هایی وجود دارد که پویایی کار دوستانه‌تری را با سیاره ایجاد می‌کنند. در تعقیب پایداری و گرایش‌های آوانگارد به چشم می‌خورد، گزینه‌هایی که ارزش سرمایه‌گذاری برای آن‌ها را دارد، اگر این ایده تکامل یافته و رقابتی باشد. را وسایل نقلیه الکتریکی، لس سوخت های جایگزین و پهپادهای حمل و نقل در یک بازه زمانی نه چندان دور آنها قرار است راه خود را در این بخش باز کنند حمل و نقل چند وجهی. به همین دلیل توصیه می‌شود با شناخت ویژگی‌های آن‌ها و سازمان‌دهی زمین به منظور استقبال از آخرین نسل عناصری که نوید انقلابی مطلوب در جهان را می‌دهند، این موضوعات را کشف کنید. مدیریت زنجیره تامین، توسعه مولد و بسیاری از زمینه های دیگر که در آن انتقال محصولات وارد عمل می شود.

کانتینر می تواند باری باشد که با هواپیما و انواع دیگر حمل و نقل برای رساندن کالا از شرکت ها یا مشتریان مختلف به نقطه مقصد منتقل می شود.

عوامل و اپراتورهای مرتبط با حمل و نقل چندوجهی

از جمله بازیگران مطرح حمل و نقل چند وجهی پروفایل های مختلفی وجود دارد عوامل و اپراتورهاکه در زیر به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.

در این زمینه اجتناب ناپذیر است اپراتور حمل و نقل چند وجهی (OTM) از آنجایی که مسئول برنامه ریزی، هماهنگی و مدیریت کل زنجیره است، انتخاب می کند کلاس حمل و نقل که با انتقال یک کالای خاص تحت تأثیر قرار می گیرد.

آنها مفید و ضروری هستند، به همان ترتیب، اپراتورهای لجستیک، لس حمل و نقل و ارائه دهندگان طبقه بندی شده به عنوان تحکیم کننده های حمل و نقل.

ادامه در: اپراتور

دیدگاهتان را بنویسید