خبر ” آمار مبادلات تجاری ایران با همسایگان اعلام شد “


به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری‌آنلاین، حسین امیرعبداللهیان روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از بخش بین‌الملل سی و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: ارتباط با همسایگان و مناسبات دو جانبه، مرکز سیاست خارجی دولت آقای رئیسی است و خرسندیم که حجم مبادلات تجاری ما با همسایگان به بیش از ۹۰ میلیارد دلار رسیده است.
وی افزود: روابط قوی و نیرومندی را با همه همسایگان شمالی، غربی، شرقی و جنوبی داریم. سیاست همسایگی به ما کمک کرده تا بتوانیم در توسعه اقتصاد، علم، فناوری، ‌همکاری‌های علمی، فرهنگی و گردشگری و دانشگاهی گام‌های مهمی برداریم.
امیرعبداللهیان گفت: همچنین در حوزه صنعت و معدن با توجه به ظرفیت‌های بالایی که در ایران وجود دارد، ما از همکاری قوی با کشورهای همسایه برخورداریم.
وزیر امور خارجه تاکید کرد: در بین همسایگان، حوزه تمدنی و حوزه زبان فارسی را هم در بخش شبه قاره، در افغانستان، تاجیکستان و پاکستان داریم و در این حوزه ها هم با نگاه به مباحث تمدنی و زبان فارسی اقدام های خیلی موثری انجام شده و سفر اخیر رئیس جمهوری به پاکستان در این چارچوب و این نگاه هم دیده شده است.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.

(کل: ۰ میانگین: ۰)

لینک کوتاه :

© ایزی وب سئو 2024