خبر ” اونس جهانی امروز ۲۷ اردیبهشت: کاهش نسبی طلا با قوت گرفتن شاخص دلار “


به گزارش اکوایران، قیمت طلا طی امروز پنجشنبه (۲۷ اردیبهشت) که در ساعات ابتدایی آن با افزایش همراه شد و در حال نزدیک شدن به بالاترین سطح قیمتی خود در یک ماه اخیر بود، به دنبال قوی‌تر شدن شاخص دلار،‌ کاهش یافت.

به نوشته رویترز، کاهش قیمت طلا و رشد شاخص دلار در حالی رقم خورده که اظهارات محتاطانه یکی از مقامات فدرال رزرو، هیجان سرمایه‌گذاران را کاهش داد.

قیمت لحظه‌ای طلا در ساعت ۱۷:۴۷ دقیقه به وقت ایران با کاهش ۰/۴ درصدی در سطح ۲ هزار و ۳۷۶ دلار به ازای هر اونس قرار گرفت  ‌این در حالیست که فلز زرد توانسته بود در ساعاتی از امروز به بالاترین سطح قیمتی خود از ۱۹ آوریل (۳۱ فروردین) برسد. قیمت این فلز گران‌بها در روز چهارشنبه (۲۶ اردیبهشت) با رشد یک درصدی همراه شد.

در این میان،‌ قیمت معاملات آتی طلا با افت ۰/۷ درصدی به سطح ۲ هزار و ۳۷۸ دلار رسید.

روند تغییر قیمت لحظه‌ای طلا

شاخص دلار پس از آنکه در روز چهارشنبه با کاهش شدیدی همراه شد که علت آن داده‌های تورمی آمریکا بود که نشان می‌داد تورم این کشور کمتر از حد انتظار افزایش یافته، بار دیگر با افزایش همراه شده است؛ امری که جذابیت طلا برای دارندگان دیگر ارزها را کمتر کرده است.

رئیس شعبه فدرال رزرو در نیویورک طی امروز پنجشنبه در مصاحبه با رویترز از خبر آهسته شدن سرعت تورم ایالات متحده استقبال کرد،‌ اما در عین حال گفت که این خبر مثبت برای کاهش زودتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو،‌ کافی نیست.

بازارها اکنون حدود ۷۱ درصد احتمال می‌دهند که بانک مرکزی آمریکا در سپتامبر نرخ بهره را کاهش خواهد داد.

در این میان،‌ قیمت لحظه‌ای نقره با کاهش ۰/۹ درصدی به ۲۹/۴۴ دلار به ازای هر اونس رسید، در حالیکه این فلز توانسته بود در ساعاتی از امروز به بالاترین سطح قیمتی خود از فوریه ۲۰۲۱ برسد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.

(کل: ۰ میانگین: ۰)

لینک کوتاه :

© ایزی وب سئو 2024