خبر ” این چند عکس از زندگی دشوار پرستاران ایرانی وایرال شد “


برترین‌ها: نگهداری و مراقبت از بیمار یک قدرت روحی خاص می‌خواهد که شاید کار هر کسی نباشد و فرد محکم را از نظر روحی می‌طلبد. این جمله کوتاه مقدمه‌ای بود بر توئیت یکی از کاربران شبکه‌های اجتماعی که همراه با یک عکس جنجالی آن را منتشر کرد و خبرساز شد.

کاربری به نام «چاقوکش بیمارستان» غکس زیر را منتشر کرد و توئیت زد:

اون روی بدو بدوها و سر عمل بودن‌ها که کمتر دیده میشه همچین صحنه‌هایی هست.

کادر درمان دیگر نا ندارد، خسته و فرسوده شده و لازم است مردم ما بیشتر رعایت کنند،  این بخشی از حرف‌هایی نرگس از اعضای کادر درمان است که آن را توئیت کرده است و در ادامه نوشت:  باور کنیم که کادر درمان هم دل دارند و مایل هستند مانند دیگران و به اتفاق خانواده به خیابانها و مغازه‌ها سر بزنند اما هم نمی‌توانند و هم نمی‌خواهند؛ نمی توانند چون باید به رسالت اصلی خود یعنی پرستاری از بیماران بپردازند.

روایتی کوتاه و خواندنی از زندگی یک پرستار

محمد هم که خود را رزیدنت اتاق عمل معرفی کرده است در یک رشته توئیت کوتاه گفته است:

پرستاران معمولا انسان‌های سخت‌کوشی هستند. بنده در زمان کار خودم سه شیفت کار می‌کردم. به طور کلی روحیه پرستاران به واسطه شعل سختشان، روحیه تلاش و سخت‌کوشی است.  به خاطر دارم که برای کمک به بیماران و شلوغی بیمارستان در ایام نوروز ٬ ۴۸ ساعت بدون استراحت کار کردم. و بعضا در ۲۴ ساعت تنها ۲ ساعت استراحت کردم. شاید باور این موضوع برای برخی سخت باشد که یک نفر بتواند ۴۸ ساعت بدون استراحت کار کند. زندگی پرستاران دقیقا به همین شکل سخت و جانکاه است و خبری از حقوق‌های چند ده میلیونی نیست.

متین، دیگر پرستار یکی از بیمارستان‌های معروف تهران است سختی کار خود را اینگونه روایت کرده است:

در ایام نوروز خانه نرفتم و یکی دوبار همسر و پسر یک ساله‌ام را در بیمارستان دیدم و تلفنی حرف زدم. چه لحظه عجیبی! می‌گوید در این مدت لحظه‌هایی را تجربه کرده است که هیچ وقت فراموش نمی‌کند: «در پیک مراجعه تعداد بیماران بدحال بیشتر می‌شود. خیلی از همراهان بیمار تصور می‌کنند آن قدر مرگ و میر دیده‌ایم که سنگدل شده‌ایم، اما این طور نیست. بیمار بدحالی داشتیم که با پلاسما درمانی وضعیت بهتری پیدا کرده بود و حتی بدون دستگاه می‌توانست نفس بکشد. آن قدر خوشحال بودیم که با خانواده‌اش تماس تصویری گرفتم تا خبر سلامتی‌اش را بدهد. یک ساعت بعد وقتی لیوان آب را سرکشید دستش را به علامت تشکر بالا آورد و همان لحظه ایست قلبی شد و تمام کرد. همه شوکه شده بودیم و گریه می‌کردیم. هر روز مرگ بیماران زیادی را به چشم می‌دیدم. زن، مرد، تازه عروس و تازه داماد؛ حتی یکی از پزشکان بیمارستان.

حالا کاربران فضای مجازی به توئیت اکانت «چاقوکش بیمارستان» واکنش نشان داد که چند نمونه از آن را برایتان آورده‌ایم:

 

 

 

 

 

پ

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.

(کل: ۰ میانگین: ۰)

لینک کوتاه :

© ایزی وب سئو 2024