خبر ” خانم دکتر عزیز! این نسخه‌ مال خودتان، ممنون “


برترین‌ها: به تازگی ویدئویی در شبکه‌های‌اجتماعی از یک زوج جوان وایرال شده. در این ویدئو، زوج جوان که دو بچه دارند، توضیح می‌دهند که چگونه با انتخاب یک زندگی ساده و به دور از تجملات، به خوشبختی واقعی دست یافته‌اند. آن‌ها معتقدند که برای خوشبخت‌بودن نیازی به ثروت هنگفت و دارایی‌های مادی فراوان نیست، بلکه می‌توان با قدردانی از داشته‌ها و لذت بردن از لحظات ساده زندگی، به آرامش و رضایت خاطر رسید.

در همین رابطه روزنامه خراسان در مطلبی با عنوان «برای خوشبختی هندا ۱۲۵ کافی است!» به قلم دکتر نجمه عابدی، روان‌شناس بالینی از ما خواسته تا در مورد تعریف خود از خوشبختی تجدیدنظر کنیم. ما نیز از این که خانم دکتر، لایه‌های پنهانی خوشبختی در روزگار سخت امروز را برای ما آشکار می‌کند، خرسندیم اما چند سوال نیز از ایشان و تحریریه روزنامه خراسان داریم که در خلال پند و اندرزهای مذکور بیان خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

دکتر عابدی می‌نویسد: حرف‌های این زوج جوان در دنیای امروز که بسیاری از مردم درگیر رقابت‌های نفس‌گیر برای کسب ثروت و موقعیت اجتماعی هستند، می‌تواند تلنگری به ما باشد تا در مورد تعریف خود از خوشبختی تجدیدنظر کنیم. هر چند ای کاش این زوج عزیز از کلاه ایمنی هم استفاده می کردند تا خطری آن ها را تهدید نمی‌کرد اما شاید وقت آن رسیده که از تعقیب مداوم چیزهای مادی دست برداریم و به دنبال خوشبختی در مسیرهای ساده‌تر و معنادارتر باشیم.

نکاتی که می‌توان از این ویدئو آموخت

۱. بر روی داشته‌ها به‌جای نداشته‌ها تمرکز کنید

خوشبختی را در چیزهای ساده جست‌وجو کنید. برای شاد بودن نیازی به ثروت هنگفت و دارایی‌های مادی فراوان نیست. به جای تمرکز بر روی چیزهایی که ندارید، بر روی داشته‌های خود تمرکز کنید و از لحظات ساده زندگی لذت ببرید.

پاسخ ما: خانم دکتر! برای تهیه یک موتور هندا ۱۲۵ و طی کردن قله خوشبختی چیزی حدود ۱۰۰میلیون تومان احتیاج داریم. برای شاد بودن پیشنهاد دیگری ندارید؟

۲. به جای مد، دنبال چیزهای مهم باشید

از تجملات و چشم و هم‌چشمی دوری کنید. مقایسه خود با دیگران و تلاش برای داشتن هر آنچه آن‌ها دارند، فقط منجر به حسادت و نارضایتی می‌شود. به جای دنباله‌روی از مد و چشم و هم‌چشمی، به دنبال چیزهایی باشید که برای شما واقعاً مهم هستند.

پاسخ ما: بحث امروز ما ماقبل رسیدن به تجمل‌گرایی‌ست. امروزه خیلی از ما مردم در تهیه بدیهی‌ترین نیازهای زندگی عاجزیم. این که مردم ایران در یک شرایط نرمال زندگی کنند، کمترین حق طبیعی‌ آن‌هاست.

۳. قدردانی باعث شادی می‌شود

قدردان داشته‌های خود باشید. به‌جای تمرکز بر روی چیزهایی که ندارید، به داشته‌های خود در زندگی توجه کنید و بابت آن‌ها قدردان باشید. شکرگزاری برای نعماتی که دارید، به شما کمک می‌کند تا شادتر و راضی‌تر باشید. دقیقا مثل همین زن و شوهر که می‌بینید شاید خودروی آن چنانی ندارند اما از زندگی‌شان راضی هستند و شاد به نظر می‌آیند.

پاسخ ما: طبیعتا شکرگزاری، جز لاینفک زندگی همه ماست اما به نظر شما در سرزمینی با این حجم از منابع طبیعی،  زندگی را نباید در شرایطی ایده‌آل‌تر سپری کنیم؟ خانم دکتر، خواهشا مردم را به سمت قناعتِ افراطی سوق ندهید!

۴. وقت خود را با عزیزان خود بگذرانید

هیچ چیز باارزش‌تر از گذراندن وقت با افرادی که دوستشان دارید، نیست. روابط قوی با خانواده و دوستان، یکی از مهم‌ترین عوامل خوشبختی است. این هم دقیقا همان چیزی است که در این ویدئوی پربازدید، توجه‌تان را باید به خودش جلب کند.

پاسخ ما: خیلی از عزیزان ما تقریبا این کشور را ترک کرده‌اند و آن عده‌ای هم که ماندند به قدری درگیر مشکلات اقتصادی‌شان هستند که فرصت زندگی و کنار هم بودن برایشان تبدیل به یک رویا شده. نسخه‌تان کمی اغراق‌آمیز نیست؟

۵. بهانه‌های کوچک برای شادی پیدا کنید

نکته اصلی در ازدواج سالم و پایدار، حفظ آرامش و خوشبختی در روابط آن است. مهم نیست چه چالش‌هایی در زندگی‌مان وجود دارد، باید سعی کنیم برای حفظ زندگی و سلامت روان‌مان شعله شادی و خنده را در زندگی خود متعادل نگه داریم.‌ برخی افراد معیارهای خاصی برای شاد بودن دارند و باید بگوییم شادی برای هر شخص به صورت خاصی معنا می‌شود. عده‌ای شادی را در پول و ثروت می‌دانند و عده ای در رسیدن به آرزوها، اما شادی در زندگی‌مشترک با چیزهای کوچک هم قابل دستیابی است. فراموش نکنیم شادی زن یا شوهر مساوی با شادی همه اهل خانه است؛ بنابراین یاد بگیریم شادی را از هم دریغ نکنیم، حتی اگر بهانه کوچکی وجود داشته باشد.

پاسخ ما: اجازه بدهید یک مثال ساده برای بهانه کوچکی که شما می‌فرمایید بزنیم. در حال حاضر رفتن به رستوران با کیفیت معمولی برای یک خانواده ۴نفره حداقل یک میلیون تومان آب می‌خورد. بهانه کوچک‌تری سراغ دارید؟

۶. قدرت تخریب افکار منفی را دست کم نگیرید

این را بدانیم که بی‌تردید افکار شاد ما را شاد و افکار منفی حال‌مان را خراب می‌کند؛ بنابراین قدرت تخریب افکار منفی را دست کم نگیرید. یک زن یا شوهر باید بداند به خاطر خوشبختی خودش هم که شده باید همسر شاد و خوشبختی داشته باشد. این معادله ساده‌ای است. برای رسیدن به این هدف یک لبخند کفایت می‌کند.

پاسخ ما: لبخند اتفاقا خیلی هم تاثیرگذار است به شرطی که حقیقی باشد. هر زن یا مردی به راحتی می‌فهمد که لبخند همسرش از ته دل است یا صرفا یک اکت تصنعی بوده. این را خودتان بهتر می‌دانید خانم دکتر مگر نه؟

پ

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.

(کل: ۰ میانگین: ۰)

لینک کوتاه :

© ایزی وب سئو 2024