خبر ” خبر مهم درباره تغییر جام های قهرمانی آسیا “


به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری‌آنلاین، کنگره کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز برگزار شد تا مهمترین تصمیم AFC در ۲۰ سال گذشته برای تغییر ساختار برگزاری مسابقات باشگاهی فوتبال آسیا مشخص شود. در این کنگره شکل جدید جام های قهرمانی فوتبال آسیا و سهمیه تمام کشورهای شرق و غرب در فرمت جدید مسابقات مشخص شد. کنگره AFC اعلام کرد مسابقات باشگاهی فوتبال آسیا در فصل آینده یعنی ۲۰۲۴-۲۰۲۵ به شکل زیر برگزار خواهد شد: لیگ قهرمانان آسیا(الیت یا نخبگان) لیگ قهرمانان آسیا ۲ چلنج لیگ(سطح سوم)
سهمیه بندی کشورها در لیگ الیت یا نخبگان به شرح زیر است: غرب آسیا: عربستان: ۳ سهمیه مستقیم قطر: ۲ سهمیه مستقیم و یک پلی آف ایران: ۲ سهمیه مستقیم و یک پلی آف امارات: یک سهمیه مستقیم و یک پلی آف ازبکستان: یک سهمیه مستقیم عراق: یک سهمیه مستقیم
شرق آسیا: ژاپن: ۳ سهمیه مستقیم کره جنوبی: ۲ سهمیه مستقیم و یک پلی آف چین: ۲ سهمیه مستقیم و یک پلی آف تایلند: یک سهمیه مستقیم و یک پلی آف استرالیا: یک سهمیه مستقیم مالزی: یک سهمیه مستقیم
فرمت برگزاری مسابقات لیگ نخبگان به این شکل است که ۲۴ تیم در مرحله گروهی از شرق (۱۲ تیم) و از غرب (۱۲ تیم) به صورت جداگانه مثل گذشته باهم رقابت می کنند.
مسابقات گروهی به این شکل برگزاری می شود که ۱۲ تیم غرب در این مرحله ۸ بازی با ۸ تیم مختلف انجام می دهند یعنی مثلا اگر الهلال با پرسپولیس در بازی رفت در ریاض بازی کند دیگر بازی برگشتی در تهران در کار نیست بلکه همه تیم‌ها فقط یک بار با تیم ها بازی می کنند.
در پایان تیم های اول تا هشتم از ۱۲ تیمی که باهم رقابت کردند راهی مرحله یک هشتم نهایی لیگ نخبگان می شوند. بدین ترتیب ۸ تیم از غرب و ۸ تیم از شرق به این مرحله راه پیدا می کنند. اما فرمت برگزاری مرحله یک هشتم نهایی لیگ نخبگان به شرح زیر است: به شکل رفت و برگشت برگزاری می شود که تیم اول با تیم هشتم رقابت می کند، تیم دوم با تیم هفتم بازی دارد، تیم سوم با تیم ششم رقابت می کند و در پایان تیم چهارم با تیم پنجم بازی خواهد داشت.
اما از مرحله یک چهارم نهایی لیگ نخبگان تا فینال کشور عربستان میزبان مسابقات خواهد بود که به صورت تک بازی و حذفی برگزار می شود. این مسابقات از سپتامبر پیش رو(شهریوماه) آغاز می شود و در ماه می سال آینده یعنی (اردیبهشت ماه) به پایان می رسد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.

(کل: ۰ میانگین: ۰)

لینک کوتاه :

© ایزی وب سئو 2024