خبر ” زنگ خطر برای اتریوم به صدا درآمد “


به گزارش اکوایران، قیمت اتریوم از حد نصاب ۳۷۰۰ دلار پایین‌تر آمد و قادر به شکستن کانال تثبیت نشد. با صعودی نشدن قیمت اتریوم،‌ ممکن است بار دیگر شاهد دوره‌‌ای از تثبیت باشیم که در آن میانگین متحرک به نوسانات گسترده‌ای که چند هفته‌ی پیش شاهده آن بودیم، برسد و همین موضوع می‌تواند به شکل بالقوه شرایط را برای ادامه افزایش قیمت این ارز دیجیتال فراهم کند.

به نوشته یو تودِی، از آنجایی که کانال ۳۷۰۰ دلار یک سطح حمایتی بسیار مهم برای اتریوم محسوب می‌شود، سقوط قیمت این ارز دیجیتال به پایین‌تر از این سطح باعث ایجاد سوالات و نگرانی‌هایی خواهد شد. اگر این روند ادامه پیدا کند، این موضوع نشان‌دهنده این است که صعودی‌ها باید سازماندهی مجدد انجام دهند چراکه نزولی‌ها در حال قدرت گرفتن هستند.

بالا و پایین رفتن‌های شدید قیمت یکی از ویژگی‌های دارایی‌های پرنوسان مانند اتریوم است. طبق روندهای کنونی، به نظر می‌رسد اتریوم در نگه داشتن روند صعودی قیمت خود با مشکل روبه‌روست.

اتریوم به دنبال افزایش قابل توجه قیمت از یک فاز تثبیت عبور کرد که طی آن قیمت این ارز دیجیتال بین سطوح حمایتی و مقاومتی نوسان داشت. این نوع فعالیت به‌طور معمول پیش از یک تغییر چشمگیر قیمت رخ می‌دهد که طی آن قیمت یا به شکل قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند یا اینکه با کاهش شدیدی روبه‌رو می‌شود.

اگر اتریوم قادر نباشد سطح قیمتی کنونی خود را حفظ کند، یک افت شدید ارزش به سوی میانگین متحرک ۲۰۰ روزه که یک معیار قابل اعماد‌تر برای درک روند بلندمدت این ارز دیجیتال است، می‌تواند رخ دهد. این موضوع در کوتاه‌مدت می‌تواند ریسک کاهش شدید قیمت را در پی داشته باشد.

موضوع دیگری که باید به آن توجه داشت، حجم معاملات است. در روند کاهشی اخیر، حجم معاملات بالاتر از حد متوسط بود که نشان می‌دهد فروشندگان، فعالیت بیشتری داشتند. این می‌تواند منعکس‌کننده‌ی این موضوع باشد که معامله‌گران در حال بستن پوزیشن‌های خود هستند که ممکن است فشار کاهشی بیشتری بر قیمت اتریوم وارد کند.

از سوی دیگر، شاخص قدرت نسبی در محدوده خنثی قرار دارد که نشان می‌دهد اگر فضای بازار تغییر کند، اتریوم با بازیابی قیمت همراه خواهد شد.

تازه‌ترین قیمت بیت‌کوین و اتریوم

بر اساس داده‌های سایت اینوستینگ، قیمت بیت‌کوین در روز یکشنبه (۲۰ خرداد) از ۶۹ هزار و ۱۳۶ دلار تا ۶۹ هزار و ۸۰۶ دلار نوسان داشته است. این رمزارز در ساعت ۲۲:۲۳ به وقت ایران، ۶۹ هزار و ۶۸۹ دلار معامله شده است. تغییر قیمت بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت آن حدود ۲۳۰ دلار افزایش یافته است.

ارزش معاملات بزرگ‌ترین ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲/۹۰ میلیارد دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته قبل، حدود ۳ درصد افزایش یافته است.

همچنین قیمت اتریوم در همین روز از ۳ هزار و ۶۶۸ دلار تا ۳ هزار و ۷۱۱ دلار نوسان داشته است. این رمزارز در ساعت ۲۲:۲۳ به وقت ایران، ۳ هزار و ۷۰۴ دلار معامله شده است. تغییر قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت آن حدود ۱۵ دلار بیشتر شده است.

ارزش معاملات دومین ارز دیجیتال جهان در ۲۴ ساعت گذشته ۷/۷۲ میلیارد دلار بوده و ارزش آن نسبت به یک هفته قبل، حدود ۲ درصد کاهش یافته است.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.

(کل: ۰ میانگین: ۰)

لینک کوتاه :

© ایزی وب سئو 2024