خبر ” فولادهای ساختمانی خریدار نداشتند/ ورق فولادی از رکود قسر در رفت “


به گزارش خبرنگار بورس پایگاه خبری آهن‌نیوز؛ رینگ صنعتی بورس کالای ایران ظرف روز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه میزبان عرضه‌های متعدد محصولات فولادی نظیر انواع ورق؛ نبشی، ناودانی و ریل راه‌آهن بود. در این روز شرکت ذوب‌آهن اصفهان نسبت به عرضه سلف ۶۲۰ تن ریل راه‌آهن اقدام کرد که کل محصول عرضه شده به فروش رفت.
بررسی داده‌های رینگ صنعتی بورس کالای ایران از آن حکایت دارد که ظرف روز ۲۵ اردیبهشت‌ماه بالغ بر ۳۰ هزارو ۷۵۰ تن انواع ورق فولادی شامل ورق سرد، ورق گالوانیزه، ورق قلع‌اندود و ورق رنگی در رینگ صنعتی بورس کالا عرضه شد؛ برای این میزان محصول تقاضایی بالغ بر ۱۷ هزار و ۴۰۰ تن به ثبت رسید و در نهایت نیز ۱۶ هزار و ۲۰۰ تن محصول که برابر ۵۲ درصد عرضه‌ها بود، در این روز مورد معامله قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:
دومینوی رکود به معاملات آهن‌اسفنجی رسید؟

برخلاف رونق نسبی در رینگ ورق، مقاطع طویل فولادی عرضه شده در این بازار نظیر نبشی و ناودانی با رکود مواجه شدند. به نحوی که از ۱۴ هزار و ۴۴۸ تن نبشی عرضه در این بازار تنها ۸۸۰ تن معادل ۶ درصد عرضه این محصول معامله شد. این در حالی بود که از ۴ هزار و ۲۵۰ تن انواع ناودانی عرضه شده در رینگ فیزیکی حدود هزار و ۵۰۰ تن معادل ۳۵ درصد حجم عرضه معامله شد.

۷۵ درصد ورق سرد معامله شد
ورق سرد یکی از پرتقاضاترین محصولات فولادی تولیدی در کشور است؛ ظرف روز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه بالغ بر ۱۰ هزار و ۲۰۰ تن ورق سرد با قیمت پایه‌ای برابر ۳۷ هزار و ۱۱۸ تومان در رینگ صنعتی بورس کالا عرضه شد. این عرضه به شکل سلف بود؛ با این وجود متقاضیان از این عرضه‌های سلف استقبال نسبتاً خوبی داشتند و در حالیکه تقاضای ۸ هزار و ۹۰۰ تنی در این بخش به ثبت رسید؛ در نهایت ۷ هزار و ۷۰۰ تن ورق سرد مورد معامله قرار گرفت. به این ترتیب ۷۵ درصد عرضه ورق سرد در رینگ فیزیکی بورس کالا با میانگین قیمت ۳۷ هزار و ۹۶۹ تومان معامله شد.
۵۰ درصد ورق گالوانیزه، بدون مشتری ماند
واحدهای فولادی تولیدکننده ورق ظرف روز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه نسبت به عرضه ۱۶ هزار و ۵۰۰ تن ورق گالوانیزه به شکل سلف در رینگ فیزیکی بورس کالا اقدام کردند؛ این محصولات با قیمت پایه‌ای در بازه ۴۲ هزار تومان تا ۴۷ هزار و ۵۹۰ تومان در رینگ صنعتی بورس کالا عرضه شدند و در نهایت نیز ۸ هزار و ۲۰۰ تن از این محصولات معادل ۵۰ درصد عرضه‌ها مورد معامله قرار گرفت. بنابراین این معاملات از رونق محدودی برخوردار بود.
این در حالی بود که از ۳هزار تن ورق قلع‌اندود عرضه شده در رینگ صنعتی، تنها ۳۰۰ تن از آن به فروش رفت و تمامی هزار تن ورق رنگی عرضه شده در رینگ صنعتی به شکل سلف نیز بدون مشتری، معامله نشد.
انتهای پیام/ م

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.

(کل: ۰ میانگین: ۰)

لینک کوتاه :

© ایزی وب سئو 2024