خبر ” کفه کاهشی در بازار طلا و سکه سنگین شد “


به گزارش اکو ایران، روز گذشته بازار طلا و سکه شاهد ریزش قیمت‌ها بود. شکاف سکه بازار و سکه رفاه، نیم میلیونی و حباب سکه گرمی نیز به ۷۳ درصد رسید.

مهم‌ترین خبر روز گذشته، اعلام اسامی نامزدهای تائید صلاحیت‌شده برای انتخابات چهاردهمین دور ریاست جمهوری بود. خبری که معامله‌گران بازارها با تحلیل آن، کفه افزایشی یا کاهشی را برای معاملات خود انتخاب می‌کنند.

در بازار طلا و سکه چه خبر بود؟

هر گرم طلای ۱۸ عیار، روز گذشته، سه میلیون و ۳۱۶ هزار تومان معامله شد که نسبت به روز شنبه کاهش ۰.۶۷ درصدی داشت. اونس طلا نیز در روز یکشنبه، ۲ هزار و ۲۹۳ دلار ثبت شد.

همچنین سکه امامی هم ۴۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد که نسبت به روز شنبه ۲۰۰ هزار تومان ریزش داشت؛ یعنی کاهش  ۰.۲۵ درصدی. نیم سکه همان ۲۳ میلیون تومان بود و تغییر قیمت نداشت. ربع سکه اما ۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت خورد که کاهش یک درصدی نسبت به روز شنبه داشت.

طلای آبشده هم روز گذشته را مانند سکه با شیب نزولی طی کرد. از سوی دیگر سکه رفاه نیز کاهشی بود. سکه رفاه از کانال ۴۰ میلیون تومانی خارج شد و عقب‌نشینی کرد. روز گذشته شکاف سکه بازار و سکه رفاه ۵۵۰ هزار تومان شد که برای معامله‌گران بازار طلا و سکه خبر مهمی بود. وضعیتی که نشان از تقویت جناح کاهشی بازار طلا و سکه می‌دهد.

قیمت طلا و سکه امروز ۲۱ خرداد

بنا بر اعلام اتحادیه طلا و جواهر، امروز و تا این لحظه قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار، سه میلیون و ۳۱۳ هزار تومان ثبت شده است.

قیمت سکه امامی نیز تا این لحظه، ۴۰ میلیون و ۴۰۵ هزار تومان و هر سکه بهار آزادی، ۳۷ میلیون و ۲۸۰ هزار ثبت شده است. نیم سکه، ۲۳ میلیون و ۶۰ هزار تومان و ربع سکه هم ۱۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان قیمت خورده است. قیمت سکه گرمی هم ۶ میلیون ۹۲۰ هزار تومان ثبت شده است.

اونس طلا هم در حال حاضر و تا این لحظه ۲ هزار و ۲۹۳ دلار قیمت خورده است.

پیش‌بینی قیمت سکه امروز ۲۱ خرداد

گفته می‌شود تائید صلاحیت مسعود پزشکیان مورد توجه بازارها قرار گرفته است. روز گذشته مصاحبه‌ای از پزشکیان در رسانه‌ها دست به دست می‌شد که در آن گفته از افرادی مانند محمدجواد ظریف در کابینه دولت احتمالی خود استفاده می‌کند.

برخی می‌گویند که بازار فعلا در حالت انتظار قرار دارد. گروهی دیگر اما می‌گویند که تائید صلاحیت پزشکیان جناح کاهشی بازار ارز را تقویت می‌کند. بر همین اساس احتمالا طلا و سکه نیز روند نزولی را ادامه خواهند داد.

البته برخی از معامله‌گران هم بر این باورند که فعلا بازارساز اجازه افزایش قیمت دلار را نمی‌دهد. به عقیده این گروه بازار ارز در روزهای آینده باز هم ساز افزایشی کوک می‌کند.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.

(کل: ۰ میانگین: ۰)

لینک کوتاه :

© ایزی وب سئو 2024