دیجیتال مارکتر کیست؛ راهنمای آشنایی با حرفه‌ای ارزشمند


دیجیتال مارکتینگ چیست و دیجیتال مارکتر کیست؟

پیش از آنکه به پرسش دیجیتال مارکتر کیست پاسخ دهیم، بیایید ببینیم اصلا دیجیتال مارکتینگ چیست. بازاریابی دیجیتال یا همان دیجیتال مارکتینگ با شروع به کار اینترنت در جهان، محبوبیت پیدا کرد. فناوری‌ها و روندهای مدرن، سازمان‌ها را وادار به تغییر استراتژی‌های بازاریابی خود کرده‌اند. در دیجیتال مارکتینگ، از کانال‌های دیجیتال برای بازاریابی محصولات و خدمات ارائه‌شده توسط یک کسب‌وکار جهت دستیابی به مشتریان هدف استفاده می‌شود.

حتما می‌دانید که بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی، دستگاه‌های هوشمند مانند تلفن همراه یا لپ‌تاپ، موتورهای جست‌وجو و سایر پلتفرم‌های آنلاین مشابه انجام می‌شود. بهتر است بگوییم گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و دستگاه‌های دیجیتالی مختلف، بازاریابی یک برند، محصولات و خدمات یک کسب‌وکار را برای مشتریان آسان‌تر هم کرده‌اند! خب حالا بیایید برویم به سراغ اصل مطلب و ببینیم دیجیتال مارکتر کیست.

با توجه به تفاسیر بالا، دیجیتال مارکتر شخصی است که از پلتفرم‌های دیجیتال مختلف جهت دستیابی به مشتریان بالقوه برای تبلیغات محصولات و خدمات ارائه‌شده توسط یک کسب‌وکار استفاده می‌کند. البته وظیفه او به‌سادگی همین یک جمله نیست! چیزی که یک دیجیتال مارکتر را تعریف می‌کند، توانایی آن شخص برای برنامه‌ریزی، اجرا و تجزیه‌وتحلیل کمپین‌های بازاریابی مختلف است. در نقش یک دیجیتال مارکتر، شما می‌توانید مسئولیت تمام جنبه‌های استراتژی دیجیتال یک کسب‌وکار را بر عهده داشته باشید و به‌قولی، آچار فرانسه آن کسب‌وکار شوید یا فقط روی یک جنبه تمرکز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید