دیلی میل قرار است از گوگل به خاطر مسائل مربوط به حق نشر بارد شکایت کند


گوگل ممکن است به زودی با اقدامات قانونی جدید بر سر مسائل مربوط به حق نسخه برداری از طرف صاحب دیلی میل مواجه شود.

ظاهراً این موتور جستجو به طور غیرقانونی صدها هزار مقاله روزنامه را برای آموزش رقیب ChatGPT خود، Bard، گرفته است.

به گزارش تلگراف، Daily Mail و General Trust (DMGT)، انتشاراتی که متعلق به لرد روترمر است، گزارش شده است که قبلاً به دنبال مشاوره حقوقی بوده و آماده است تا به‌زودی رسماً علیه گوگل شکایت کند.

چرا ما اهمیت می دهیم. همانطور که پیر فار در خزنده‌ها، موتورهای جستجو و هیاهوی شرکت‌های هوش مصنوعی مولد توضیح داد، موتورهای جستجو به اپراتورهای وب‌سایت کنترل کامل بر خزیدن و نمایه‌سازی محتوایشان را می‌دادند. با این حال، ظهور هوش مصنوعی مولد، ساخته شده بر روی مدل های زبان بزرگ آموزش داده شده بر روی محتوای وب، همه اینها را تغییر داده است. بسیاری از سازندگان و ناشران محتوا از کاری که گوگل و OpenAI انجام داده اند راضی نیستند و می ترسند که این کار اثرات مضری داشته باشد.

گوگل چه کرده است؟ گویا گوگل یک مجموعه داده برای توسعه Bard با استفاده از 1 میلیون مقاله از ناشران خبری بدون اجازه یا اطلاع آنها ایجاد کرده است. ادعا می شود که 75٪ از این داستان ها از Daily برداشته شده است در حالی که 25٪ باقی مانده از وب سایت CNN است.


دریافت خبرنامه جستجوی روزانه بازاریابان به آن تکیه می کنند.


چرا دیلی میل و سی ان ان؟ ظاهراً گوگل از محتوای ایجاد شده توسط این ناشران استفاده می‌کند زیرا هر دو مقاله‌ها را در نقاط گلوله در بالای هر داستان خلاصه می‌کنند. ادعا می‌شود که موتور جستجو قابلیت‌های بارد را با ارائه این خلاصه‌های نقطه‌ای با متن گمشده، آزمایش کرده و سپس از ربات چت خواسته است که بر اساس بدنه اصلی کپی، جاهای خالی را پر کند.

گوگل چه گفته است؟ گوگل، DMGT و CNN همگی از اظهار نظر در مورد این گزارش ها خودداری کرده اند.

مشکلات حقوقی بیشتر خبر این شکایت احتمالی تنها چند روز پس از آن منتشر شد که هشت شاکی در ایالات متحده، از جمله یک نویسنده پرفروش از تگزاس، گوگل را به استفاده غیرقانونی از محتوای دارای حق چاپ و سرقت اطلاعات شخصی میلیون ها آمریکایی برای آموزش محصولات هوش مصنوعی متهم کردند. این افراد هفته گذشته یک طرح دعوای دسته جمعی را در سانفرانسیسکو ارائه کردند و اگر گوگل مقصر شناخته شود، ممکن است به پرداخت 5 میلیارد دلار غرامت محکوم شود.

عمیق تر حفاری کنید. خزنده ها، موتورهای جستجو و هیاهوی شرکت های مولد هوش مصنوعی

دیدگاهتان را بنویسید