رسمی: ردیت به قیمت ۶.۴ میلیارد دلار در بازار سهام عرضه می‌شود


ردیت رسما اعلام کرد که با قیمت ۶.۴ میلیارد دلار در بازار سهام به صورت عمومی عرضه می‌شود. این عرضه باعث خواهد شد تا ردیت سرمایه بیشتری جذب کند.

ردیت که تاکنون در بازار سهام عرضه نشده است قرار است ۲۲ میلیون سهم با قیمت هر یک بین ۳۱ تا ۳۴ دلار در اختیار خریداران قرار دهد.

به گفته ردیت، تعداد ۱.۷۶ میلیون سهم به‌طور ویژه به برخی کاربران و مدیران انجمن‌ها اختصاص خواهد یافت. این در حالیست که بلومبرگ اخیرا گزارش داده بود که سرمایه‌گذاران بالقوه ردیت توصیه کرده‌اند که این شرکت ارزش‌گذاری بالغ بر ۵ میلیارد دلاری را برای عرضه اولیه سهام خود هدف قرار دهد. اما حالا این عدد فراتر رفته است.

ردیت در سال ۲۰۰۵ توسط استیو هافمن، الکسیس اوهانیان و آرون سوارتز راه‌اندازی شد. این شبکه اجتماعی یک سا بعد از راه‌اندازی تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های پربازدید جهان شد.

ردیت اخیرا قیمت‌گذاری جدیدی برای دسترسی به API خود اعلام کرده که باعث ایجاد نگرانی‌هایی در بین توسعه‌دهندگان شده است. قیمت‌گذاری جدید می‌توانند هزینه‌های سنگینی بر دوش توسعه‌دهندگان اپلیکیشن بگذارد و بقای سرویس‌های آن‌ها را با چالش جدید مواجه کند.

ردیت در واکنش به افزایش استفاده‌ی شرکت‌های هوش مصنوعی از API این شرکت برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی تصمیم گرفته است که قوانین API خود را تغییر دهد. استیو هافمن مدیرعامل ردیت با تاکید بر اهمیت داده‌های این پلتفرم گفته است که باید دسترسی رایگان شرکت‌های بزرگ به این داده‌ها باید محدود شود.

سخنگوی ردیت گفته است که ساختار قیمت‌گذاری جدید طوری طراحی شده تا براساس سطح استفاده از API این شرکت منصفانه و عادلانه باشد. این سخنگو برای تعهد ردیت نسبت به پشتیبانی از توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های شخص‌ثالث تاکید کرد و گفت که آن‌ها برای توسعه اکوسیستم ردیت بسیار ارزشمند هستند.

دیدگاهتان را بنویسید