سامسونگ گلکسی اس 25 به هوش مصنوعی قوی تری مجهز خواهد شد


سامسونگ قصد دارد از مدل Gemini Nano 2 AI گوگل برای افزایش قدرت هوش مصنوعی گلکسی S25 نسبت به نسل قبلی خود استفاده کند.

بر اساس گزارشی جدید، به نظر می رسد سامسونگ در انجمن نیمه هادی هوش مصنوعی خود به طور رسمی توسعه نسل دوم Gemini Nano گوگل را تایید کرده و در مورد برنامه های خود برای سری گوشی های گلکسی S25 صحبت کرده است.

هوش مصنوعی Gemini Nano Google نسخه کوچکتری از مدل Gemini AI است که سامسونگ برای پیاده سازی برخی از ویژگی های هوش مصنوعی در دستگاه های Galaxy S24، Galaxy S24 Plus و Galaxy S24 Ultra استفاده می کند. Galaxy AI اخیراً از طریق به‌روزرسانی One UI 6.1 برای بسیاری از پرچمداران Galaxy 2023 عرضه شد و برخی از پرچمداران 2022 و 2021 سامسونگ به زودی برخی از ویژگی‌های جزئی را دریافت خواهند کرد.

بر اساس گزارشی که اخیرا در وب سایت SamMobile منتشر شده است، مدیر عامل بخش نیمه هادی سامسونگ الکترونیکس در انجمن نیمه هادی هوش مصنوعی در مورد برنامه های این شرکت برای استفاده از هوش مصنوعی Gemini Nano 2 گوگل و نقش هوش مصنوعی در نسل بعدی گوشی های گلکسی صحبت کرده است. نظر داده است. این نظرات در حالی مطرح می شود که گوگل هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد جانشین Gemini Nano منتشر نکرده و اطلاعاتی در مورد ویژگی ها و بهبودهای جدید آن در دسترس نیست.

سامسونگ ظاهرا در حال برنامه ریزی برای همکاری دیگری با گوگل برای پرچمداران 2025 خود است و احتمالا هفته آینده جلسه ای با گوگل برگزار خواهد کرد. پرچمدار Gemini Nano 2 با پرچمداران گلکسی S25 عرضه می شود، اما پیشرفت های هوش مصنوعی نسبت به نسل قبلی خود فاش نشده است.

در حال حاضر مشخص نیست که آیا ویژگی های جدید Galaxy AI به صورت رایگان در اختیار کاربران گوشی های پرچمدار این شرکت قرار می گیرد یا اینکه کاربران برای استفاده از ویژگی های آن باید هزینه اضافی پرداخت کنند. در ماه فوریه، مدیرعامل Samsung Mobile Experience اعلام کرد که برخی از ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی ممکن است روزی مشمول هزینه‌های جداگانه شوند.