سیستم مدیریت محتوا چیست؟ 5 تا از بهترین CMS های دنیا


یک سیستم مدیریت محتوا چگونه کار می کند؟

قبل از اینکه ببینیم یک سیستم مدیریت محتوا چگونه کار می کند، باید ببینیم قبل از اینکه این سیستم وجود داشته باشد برای ایجاد محتوا در سایت خود چه کرده ایم و چقدر خوب است که دیگر مجبور به انجام آن کارها نیستیم.

قبلا برای آپلود محتوا در سایت باید یک فایل HTML با محتوای خود داشته باشیم و نوع نوشتن مطالب خود را با تگ ها و دستورات کدنویسی مختلف مشخص کنیم. سپس مجبور شدیم این فایل را به صورت دستی در سرور سایت آپلود کنیم و به طور خلاصه، کاری که اکنون می توانیم در یک ساعت انجام دهیم، چندین ساعت طول کشید. اکنون با سیستم های مدیریت محتوا دیگر نیازی به این کار نیست. CMS را روی سرور سایت نصب می کنیم و از طریق آن محتوا تولید می کنیم.

به عنوان مثال، بیایید نمونه ای از وردپرس (یکی از معروف ترین و بهترین سیستم های مدیریت محتوا) را برای شما مثال بزنیم. تصور کنید می خواهید یک مقاله جدید در سایت وبلاگ خود ایجاد کنید. قبلا چیکار میکردیم؟ ما یک صفحه Word را باز می کنیم، محتوا را در آن می نویسیم و سپس آن را به یک فایل HTML تبدیل می کنیم و تمام ویرایش متن روی آن را با کدنویسی انجام می دهیم. حالا کافی است وارد وردپرس شویم، یک مقاله جدید بسازیم و خود وردپرس محیطی شبیه ورد به ما بدهد. ما با یک رابط کاربری ساده تغییرات خود را در مقاله انجام می دهیم و با فشردن دکمه انتشار مقاله در سایت ما منتشر می شود. محتوای ما در قالب وبلاگ ما قرار می گیرد و به همان شکلی است که در قالب وردپرس برای آن تعریف کرده ایم. فقط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *