شبیه ساز گاما برای اجرای عناوین پلی استیشن در iOS منتشر شد


اخیرا شاهد اضافه شدن یک شبیه ساز جدید به نام گاما به اپ استور بوده ایم که به عناوین پلی استیشن 1 اجازه می دهد روی پلتفرم iOS اجرا شوند.

پس از تغییراتی که در دستورالعمل‌های اپ استور در ماه گذشته ایجاد شد، توسعه‌دهندگان بالاخره توانستند شبیه‌سازهای بازی خود مانند دلتا را برای پلتفرم iOS منتشر کنند. اکنون شبیه ساز جدیدی به نام گاما به اپ استور اضافه شده است تا بازی های پلی استیشن 1 را روی دستگاه های آیفون و آیپد اجرا کند.

این شبیه ساز توسط ZodTTD ساخته شده است که به ایجاد بهینه سازی ها و برنامه های مختلف از جمله شبیه سازهای آیفون های جیلبریک معروف است. جالب اینجاست که رایلی تستوت، یکی از توسعه دهندگان شبیه ساز دلتا، از ZodTTD تمجید کرده و گفته است که از یکی از شبیه سازهای آن به عنوان پایه ای برای اولین نسخه GBA4iOS استفاده کرده است.

لازم به ذکر است که شبیه ساز جدید گاما تنها با بازی های پلی استیشن 1 سازگار است، پس انتظار نداشته باشید که با عناوین کنسول های جدیدتری مانند پلی استیشن 2 و 3 کار کند. اما حداقل می‌توانید بازی‌های کلاسیک و نمادین مانند Gran Turismo و Crash Bandicoot را در دستگاه‌های iPhone و iPad خود فقط با دانلود یک شبیه‌ساز تجربه کنید.

بازیکنان می‌توانند در هر زمانی که بخواهند از طریق شبیه‌ساز گاما بازی خود را ذخیره یا بارگذاری کنند و در عین حال پیشرفت خود را با سرویس ابری همگام‌سازی کنند. این شبیه ساز همچنین از کنترلرهای MFi و طرح بندی های سفارشی آنها برای افرادی که از کنترل های لمسی استفاده می کنند پشتیبانی می کند.

وب سایت 9to5mac پس از بررسی شبیه ساز Gamma در iPhone 15 Pro Max و iPad Pro M2 به عملکرد خوب آن اشاره کرد. البته این رسانه در ادامه افزود که متوجه برخی مشکلات صوتی در شبیه ساز مذکور شده است. ناگفته نماند که این شبیه ساز همراه با بازی راه اندازی نمی شود و کاربران باید حافظه بازی های آن را جداگانه خریداری کنند.

Gamma Emulator اکنون برای دانلود از اپ استور در دسترس است و برای اجرا به آیفون یا آیپد دارای iOS 15 یا بالاتر نیاز دارد.