شیائومی تغییر مهمی در HyperOS ایجاد کرده است


شیائومی اخیراً یک تغییر توسعه مهم در HyperOS ایجاد کرده است که می تواند آن را کارآمدتر کند.

به گفته شیائومی، روند توسعه HyperOS تغییر خواهد کرد و به جای نسخه توسعه فعلی، نسخه جدیدی به نام بتا ارائه خواهد شد.

در حال حاضر قبل از انتشار رسمی آپدیت HyperOS برای گوشی های شیائومی، نسخه توسعه دهنده آن در اختیار کاربران داوطلب قرار گرفته است تا مشکلات نرم افزاری و باگ های احتمالی شناسایی و رفع شوند.

اما در نسخه بتا کاربران به طور مستقیم آپدیت های نسخه رسمی را دریافت می کنند و نیازی به تنظیمات دستی نخواهد بود.

از سوی دیگر، ویژگی های جدید HyperOS طبق یک برنامه زمان بندی مشخص منتشر نمی شود، بلکه بر اساس نیاز سیستم عامل منتشر می شود.

یکی دیگر از مزایای نسخه بتا این است که کاربران دیگر نیازی به حذف داده ها در هنگام جابجایی بین نسخه بتا و نسخه عمومی ندارند.

شیائومی قصد دارد این تغییرات را از تابستان امسال اعمال کند و انتظار می‌رود که شاهد پیشرفت در توسعه HyperOS باشیم.

HyperOS یک سیستم عامل جدید است که توسط شیائومی توسعه یافته و جایگزین MIUI شده است. هسته HyperOS شامل لینوکس و سیستم Xiaomi Vela است. این سیستم عامل به گونه ای طراحی شده است که سبک تر و روان تر از MIUI است و عملکرد و عمر باتری بهتری دارد.

HyperOS شیائومی در واقع ترکیبی از اندروید و پلتفرم اینترنت اشیا (IoT) شیائومی، Vela است. کاربران می توانند انتظار تجربه ای ساده را در این سیستم عامل داشته باشند. هدف آن ساده سازی زندگی کاربران با مدیریت بهتر گجت های شیائومی است. HyperOS انقلابی علیه اندروید نیست، بلکه به دنبال همزیستی با آن است.

بنابراین، شیائومی HyperOS را برای ادغام محصولات مختلف خود طراحی کرده و فراتر از گوشی های هوشمند خواهد رفت. به گفته شیائومی، نرم افزار جدید کل اکوسیستم محصولات این شرکت را پوشش خواهد داد.