صنعت سنگین – چیستی، تعریف، انواع و ویژگی ها


را صنعت سنگین این بخش تولیدی است که شامل فعالیت‌های متمرکز بر فرآیندهای استخراج (استفاده از ماشین‌آلات عظیم برای این کار) و تغییر متعاقب آن، در مقیاس اولیه، طیف وسیعی از مواد خام است. در این منطقه که به طور کلی نقطه شروع را تشکیل می دهد خط تولید، نهاده های ضروری برای عرضه انواع مختلف صنعت تولید می شوند.

لازم به ذکر است که به منظور ترویج و تداوم الف صنعت سرمایه گذاری سنگین و قابل توجه نیروی انسانی، مواد اولیه، آب، انرژی و پول مورد نیاز است. همچنین نباید اهمیت دانستن آن را فراموش کنیم مقررات زیست محیطی در هر ملتی اجرا می شود. برای به حداقل رساندن آسیب های زیست محیطی و اثرات زیست محیطی ناشی از مشاغل صنعتی ضروری است که اقداماتی اجرا شوند (و رعایت شوند). در این رابطه شایان ذکر است که با توجه به درصد بالایی از آلودگی محیطی باعث می شود (طبق آمارهای خاص، اگر نسبت جهانی را تحلیل کنیم انتشار گازهای گلخانه ایبیش از 22 درصد به صنایع سنگین نسبت داده می شود)، این فعالیت ها در مناطق مسکونی یا شهری قابل انجام نیست.

هر فرآیند تولیدی نقطه شروع خود را در صنایع سنگین دارد، حوزه ای از بخش اولیه اقتصادی که در آن مواد خام مورد بهره برداری و جمع آوری قرار می گیرند تا تولید یا به کالاهای نیمه تمام تبدیل شوند.

انواع صنایع سنگین

را صنعت سنگین بسته به کالا، مکان ها، فرآیندهای مورد نیاز و غیره به انواع مختلفی تقسیم می شود.

بخش های هر دو صنعت فولاد همانطور که از متالورژی، به همان خوبی صنایع شیمیایی و صنعت سیمان، به عنوان طبقه بندی می شوند صنعت سنگین.

در این مجموعه قرار می گیرند، حتی، صنعت سرامیک، صنعت شیشه و صنعت انرژی. به همین ترتیب دیده می شوند صنعت ساخت و ساز و صنعت خودرو، میدان متمرکز بر نفت و پتروشیمی.

را صنعت معدن و صنعت هوافضا نمونه های دیگری هستند که باید در نظر گرفته شوند.

صنعت سنگین در بخش فولاد و همچنین در فعالیت های استخراجی، سیمان و شیمیایی وجود دارد.

این می تواند به شما خدمت کند: متالورژی

تفاوت با صنعت سبک

را صنعت سنگین تفاوت های زیادی با صنعت سبک.

به گفته کارشناسان هر دو بخش، اولی از نظر اقتصادی در بخش اولیه است، در حالی که صنعت سبک با بخش به اصطلاح ثانویه همراه است.

در حالی که صنعت سنگین از عناصر موجود در طبیعت برای کار استفاده می کند (همانطور که در خطوط بالا اشاره کردیم، نقاط قوت آن استخراج و فرآوری منابع طبیعی است) و آنها را در دسترس سایر زمین های مولد قرار می دهد. صنعت سبک اختصاص داده شده به توسعه محصولات با استفاده از مواد خام نیمه تمام و برای مصرف کننده نهایی کالا ایجاد می کند.

همچنین اختلافاتی بین این دو در مورد اثرات زیست محیطی و نیاز به منابع وجود دارد: تقاضای زیادی برای ابزارهایی برای فعال سازی وجود دارد. صنعت سنگین (یک میدان بسیار آلاینده) و کمتر چیزی که مورد نیاز سیستم تولیدی است صنعت سبک برای استقرار، که آنچنان تاثیر منفی روی کره زمین هم ندارد.

علاوه بر این، به سختی صنعت سنگین به دست آوردن نهاده های ملی قادر به جایگزینی نهاده های وارداتی، اما صنعت سبک با راه حل هایی که در سطح محلی به وجود آمده است، می تواند بر این نوع موانع غلبه کند.

بخش متالورژی شامل تکنیک ها و اقداماتی برای استخراج و تبدیل فلزات موجود در مواد معدنی است.

همچنین نگاه کنید به: بخش ثانویه

ویژگی ها، دامنه و چالش های صنعت سنگین

در ادامه به برشمردن می پردازیم ویژگی ها، دامنه و چالش های صنعت سنگین با هدف ارائه داده های جالب در مورد آن و اجازه دادن به افراد بیشتر و بیشتری برای درک اینکه این بخش مولد چیست و چگونه است.

شایان ذکر است، برای مثال، که نوآوری تکنولوژیک، اتوماسیون صنعتی و رباتیک تا حد زیادی بهره مند شوند و تمام فعالیت های تعریف شده را مدرن کنند صنعت سنگین. از نزدیک به صنعت در حال ظهور و انطباق با جدید به بهترین شکل مسیری را که به اکتشافات، پیشرفت ها و شکوفایی تجاری منتهی می شود، مشخص می کند.

سرمایه گذاری به نفع مراقبت از سیاره نیز برای نشان دادن ضروری است مسئولیت اجتماعی شرکت، تضمین کرده اند بهره وری انرژی، اتخاذ یک سیستم مناسب از بازیافت و مدیریت زباله و از مزایای به اصطلاح استفاده کنید فناوری های پاک.

از سوی دیگر، بررسی مسائل تجاری و اقتصادی که توسعه این پویایی ها را ایجاد می کنند، اساسی است. لازم است که در این زمینه آرزو کنیم رقابت پذیری قبلا، پیش از این استراتژی های کسب و کار که باعث رشد می شوند.

البته، لجستیک و زنجیره های تامین آنها باید محکم باشند و باید تامین مالی وجود داشته باشد و الف سیاست صنعتی که تشویق می کنند توسعه پایدار.

فراتر از جنبه های مربوط به تکامل و گسترش صنعت سنگین، برای تجزیه و تحلیل مسائل از صادرات و واردات یا تمرکز بر چگونگی تغییر بازار به ضرب و شتم ادغام و کسب، چشم انداز اشتغال را نمی توان نادیده گرفت. مانند بقیه موارد، باید از طرف هر ایالت، از آن وجود داشته باشد اتحادیه ها و شرکت ها مذاکرات، مذاکرات و توافقات در مورد اشتغال صنعتی، به خصوص در مورد دستمزد y شرایط کار. فضاهایی برای آموزش کار، ولی امنیت شغلی و تحریک شود آموزش حرفه ای به طوری که پرسنل بیشتر و بیشتر و آمادگی بهتری برای کار در یک شرکت یا پروژه وجود داشته باشد صنعت سنگین.

دنبال کنید: شرکت خصوصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *