طرز فکر رشد: 6 نکته برای بهبود و موفقیت در شغل خود


پذیرش ذهنیت رشد به این معنی است که باور داشته باشید که توانایی ها و هوش شما می تواند در طول زمان با سخت کوشی و پشتکار رشد و ارتقا یابد. افرادی که دارای ذهنیت رشد هستند، توانایی های خود را به عنوان ویژگی های انعطاف پذیر می بینند که می توان آنها را برای موفقیت و پیشرفت تقویت کرد. در این راهنما، بیایید آنچه را که یک ذهنیت رشد را از یک ذهنیت ثابت متمایز می‌کند، اهمیت پرورش ذهنیت رشد در میان متخصصان حرفه‌ای و گام‌های عملی که می‌توانید برای پرورش ذهنیت رشد در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود بردارید، بررسی کنیم.

ذهنیت رشد و ذهنیت ثابت

مفهوم ذهنیت رشد اولین بار توسط روانشناس دکتر کارول دوک از دانشگاه استنفورد در کتاب خود معرفی شد. ذهنیت: روانشناسی جدید موفقیت. دکتر دوک ادعا کرد که افرادی که دارای ذهنیت رشد هستند بیشتر به موفقیت دست می یابند و به پتانسیل کامل خود دست می یابند زیرا شک و تردید به خود و باورهای محدود کننده مانع آنها نمی شود. از سوی دیگر، افراد با ذهنیت ثابت معتقد بودند که یادگیری یا امتحان چیزهای جدید بیهوده است زیرا استعدادها، هوش و توانایی های خود را به عنوان ویژگی های ذاتی و تغییرناپذیر می دانستند.

دکتر دوک تفاوت بین ذهنیت ثابت و ذهنیت رشد را اینگونه توضیح می دهد: «باور به این که ویژگی های شما در سنگ حک شده است – طرز فکر ثابت – باعث می شود که بارها و بارها خود را ثابت کنید. (…) هر موقعیتی مستلزم تایید هوش، شخصیت یا شخصیت آنهاست. هر موقعیتی ارزیابی می شود: آیا موفق می شوم یا شکست می خورم، باهوش به نظر می رسم یا احمق، پذیرفته می شوم یا طرد می شوم، احساس می کنم برنده یا بازنده هستم؟

او در ادامه ذهنیت رشد را به عنوان روشی جایگزین برای تفکر معرفی می‌کند: «ذهنیت دیگری وجود دارد که در آن این ویژگی‌ها صرفاً دستی نیست که با شما برخورد می‌شود و باید با آن زندگی کنید، و همیشه سعی می‌کنید خود و دیگران را متقاعد کنید که شما یک فرد سلطنتی دارید. وقتی مخفیانه نگران هستید که یک جفت ده تایی است، فلاش کنید. در این طرز فکر، دستی که به شما داده می شود، تنها نقطه شروع توسعه است. این – طرز فکر رشد – مبتنی بر این باور است که ویژگی‌های اساسی شما چیزهایی هستند که می‌توانید با تلاش خود پرورش دهید. اگرچه افراد ممکن است از هر نظر متفاوت باشند – در استعدادها و استعدادهای اولیه، علایق یا خلق و خویشان – همه می توانند از طریق کاربرد و تجربه تغییر کنند و رشد کنند.

همچنین بخوانید: نکات سریع برای به عهده گرفتن مسئولیت شغلی و کیف کردن آن شغل رویایی

تفاوت بین ذهنیت رشد و ذهنیت ثابت

بیایید ماهیت متضاد یک طرز فکر رشد و یک ذهنیت ثابت را بررسی کنیم:

  1. چالش ها: افرادی که دارای ذهنیت رشد هستند، چالش ها را پذیرفته و آنها را فرصتی برای یادگیری و رشد می دانند. افرادی که ذهنیت ثابتی دارند از چالش ها اجتناب می کنند و از شکست می ترسند.
  2. موانع: افرادی که دارای ذهنیت رشد هستند، بیشتر در برابر موانع و شکست‌ها استقامت می‌کنند، زیرا به پتانسیل بهبود از طریق تلاش اعتقاد دارند. در مقابل، افرادی که ذهنیت ثابتی دارند، اغلب در مواجهه با مشکلات به سرعت تسلیم می شوند.
  3. انتقاد: افراد با ذهنیت رشد، بازخورد و انتقاد را فرصتی برای یادگیری و توسعه می دانند. با این حال، کسانی که ذهنیت ثابتی دارند تمایل دارند بازخورد منفی را نادیده بگیرند و آن را بازتابی از ویژگی های خود می دانند.
  4. تلاش: کسانی که ذهنیت رشد دارند تلاش را راهی برای دستیابی به تسلط می دانند. اما، افرادی که ذهنیت ثابتی دارند، تلاش را بیهوده می دانند و تمایل دارند به راحتی تسلیم شوند.
  5. موفقیت دیگران: افرادی که ذهنیت رشد دارند، موفقیت دیگران را فرصتی برای یادگیری و الهام گرفتن می بینند. با این حال، افرادی که ذهنیت ثابتی دارند اغلب از موفقیت دیگران احساس خطر می کنند.

طرز فکر رشد: چرا متخصصان شاغل به آن نیاز دارند

  • این به متخصصان امکان می دهد تا سازگار باشند و باعث می شود که چالش ها را به عنوان فرصت هایی برای رشد و توسعه ببینند
  • با در نظر گرفتن فرصت هایی برای یادگیری و بهبود به جای دلیلی برای تسلیم شدن، توانایی بهبودی از مشکلات و موقعیت های دشوار را برای آنها فراهم می کند.
  • متخصصان را تشویق می کند تا با ذهنیت باز به مشکلات برخورد کنند و در نتیجه نوآوری و خلاقیت در محل کار ایجاد شود.
  • متخصصان را تشویق می کند تا به دنبال فرصت های یادگیری جدید برای افزایش مهارت ها و دانش خود باشند
  • به متخصصان کمک می کند بازخورد منفی را به عنوان انتقاد سازنده در نظر بگیرند. این می تواند برای بهبود ارائه محصول آنها استفاده شود و در نتیجه رشد شخصی و حرفه ای را تقویت کند

6 نکته برای ایجاد ذهنیت رشد

1. بازتاب خود را تمرین کنید

به طور منظم افکار و باورهای خود را در مورد خود و توانایی های خود منعکس کنید. تشخیص اینکه از کجا شروع می کنید اولین قدم است. به گفتگوی درونی خود گوش دهید و طرز فکر خود را دریابید. اگر دائماً فکر می کنید “من نمی توانم این کار را انجام دهم” و “شکست خواهم خورد”، ذهنیت ثابتی دارید.

2. به خودتان صحبت کنید

حتی اگر ذهنیت ثابتی دارید و با درخواست از شما در برابر شکست از شما می‌خواهد که سخت کار نکنید یا حتی کاری چالش‌برانگیز را امتحان نکنید، بدانید که همیشه یک انتخاب دارید. با گفتن جملاتی مانند “من می توانم تلاش کنم” و “من شکست نمی خورم، من در حال یادگیری هستم” به گفتگوی درونی خود پاسخ دهید.

3. چالش ها را بپذیرید

برای رویارویی با چالش ها به جای فرار از آنها تلاش کنید. به آنها به عنوان فرصت هایی برای یادگیری و رشد نگاه کنید. به یاد داشته باشید که پیشرفت و توسعه نیاز به زمان دارد. با خودت صبور باش

4. شکست را به عنوان یک فرصت یادگیری ببینید

شکست را به عنوان فرصتی برای یادگیری و بهبود در نظر بگیرید نه اینکه آن را بازتابی از توانایی یا هوش خود بدانید. آنچه اشتباه رخ داده را تجزیه و تحلیل کنید، تشخیص دهید که دفعه بعد چه کارهایی را می توانید متفاوت انجام دهید و دوباره امتحان کنید.

5. به زبان خود فکر کنید

کلماتی که استفاده می کنید قدرت زیادی دارند. هنگامی که با چالش یا شکست مواجه می شوید، سعی کنید کلمات «هنوز» و «یادگیری» را به انتهای جمله خود اضافه کنید. به عنوان مثال، به جای گفتن “من نمی توانم این کار را انجام دهم”، بگویید “من هنوز نمی توانم این کار را انجام دهم” یا به جای گفتن “من شکست خواهم خورد”، بگویید: “من می خواهم فرا گرفتن.” این تغییر جزئی در زبان شما می تواند ذهنیت شما را به سمت رشد و توسعه تغییر دهد.

6. عشق به یادگیری را تقویت کنید

حس کنجکاوی و اشتیاق برای یادگیری چیزهای جدید را از طریق مطالعه، شرکت در دوره‌ها یا کارگاه‌ها یا کشف تجربیات تازه تشویق کنید. ذهنی باز داشته باشید و فرصت به دست آوردن بینش و کشف دیدگاه های مختلف را در آغوش بگیرید.

همچنین بخوانید: مهارت های خود مدیریتی چیست؟ چگونه مدیر عامل شغلی خود باشیم؟

برای نتیجه گیری، اتخاذ یک طرز فکر رشد می تواند به شما در دستیابی به اهدافتان کمک کند و پتانسیل کامل خود را برای موفقیت باز کند. علاوه بر این، افرادی که ذهنیت رشد دارند به طور مداوم یاد می گیرند. آنها به دنبال فرصت هایی برای بهبود مهارت ها و دانش شخصی و حرفه ای خود هستند. این دوره های آنلاین را با Emeritus در مورد موضوعاتی که ممکن است شما را عقب نگه دارد بررسی کنید. علاوه بر این، موانع خود را با فرصت ها جایگزین کنید و ذهنیت رشد خود را به سطح بعدی ببرید.

توسط کراتی جوشی

برای ما در [email protected] بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید