فاش شد: قدرت گرافیکی Xiaomi 15 و Galaxy S25 شگفت انگیز خواهد بود


طبق اطلاعاتی که امروز فاش شد، گوشی های شیائومی 15 و گلکسی اس 25 به تراشه اسنپدراگون 8 نسل 4 مجهز خواهند شد که عملکرد گرافیکی چشمگیری را برای آن ها به ارمغان می آورد.

بر اساس اطلاعات فاش شده، اسنپدراگون 8 نسل 4 بازی های سنگین را به راحتی و با گرافیک بالا اجرا خواهد کرد که شاید خبر خوبی برای گیمرهای موبایل باشد.

ظاهرا شیائومی 15 اولین گوشی مجهز به اسنپدراگون 8 نسل 4 خواهد بود که انتظار می رود اوایل پاییز امسال رونمایی شود.

طبق شایعات، اسنپدراگون 8 نسل 4 با فناوری نسل دوم 3 نانومتری TSMC ساخته خواهد شد که نسبت به نسل قبلی راندمان بالاتری خواهد داشت. این تراشه همچنین از هسته‌های Oryon کوالکام به‌جای هسته‌های ARM استفاده می‌کند که نتیجه آن بهبود عملکرد 40 درصدی در نسل چهارم اسنپدراگون 8 در مقایسه با نسل سوم است.

اسنپدراگون 8 نسل 4 در مقایسه با اسنپدراگون 8 نسل 3 دارای بازده انرژی و عملکرد قابل توجهی خواهد بود، بنابراین فرکانس این تراشه به 4 گیگاهرتز خواهد رسید. در همین حال، اسنپدراگون 8 نسل 3 دارای حداکثر فرکانس 3.3 گیگاهرتز است.

گفته می شود تراشه اسنپدراگون 8 نسل 4 از پردازنده گرافیکی Adreno 830 نیز استفاده می کند در سال 2021، کوالکام Nuvia را که هسته های Oryon را توسعه می داد، به قیمت 1.5 میلیارد دلار خریداری کرد. امتیاز بنچمارک Geekbench نمونه اولیه اسنپدراگون 8 نسل 4 برابر با 9100 (چند هسته ای) است که 40 درصد بیشتر از امتیاز چند هسته ای اسنپدراگون 8 نسل 3 و تراشه M2 اپل در همان بنچمارک است.

لازم به ذکر است که اسنپدراگون 8 نسل 3 با استفاده از فناوری 4 نانومتری ساخته شده و نسبت به نسل قبلی خود 30 درصد افزایش قدرت پردازشی و 25 درصد مصرف انرژی کمتر دارد.