فاش شد: ویجت های شناور به منوی استارت ویندوز 11 می آیند


بر اساس اطلاعات فاش شده از آخرین نسخه آزمایشی ویندوز 11، مایکروسافت در حال آزمایش ویجت های شناور برای افزودن به منوی استارت این سیستم عامل است.

منوی استارت ویندوز 11 طی چند ماه گذشته تغییرات زیادی را به خود دیده است. به گونه ای که نمایش تبلیغات در این منو باعث واکنش منفی کاربران به چنین اقدامی از سوی مایکروسافت شد. اکنون این شرکت در حال آزمایش یک تغییر جدید است که یک پنل شناور با ویجت های زیادی را در منوی استارت ویندوز نشان می دهد.

لازم به ذکر است که یکی از کاربران شبکه اجتماعی X به نام آلباکور برای اولین بار ویجت های شناور جدید را در آخرین نسخه آزمایشی ویندوز 11 مشاهده کرده است. در جزیره شناور در سمت چت یا در سمت راست منوی استارت ویندوز.

البته ویجت های شناور این منو را می توان با مراجعه به تب Start در تب Customize Windows Settings سفارشی کرد. پنجره سفارشی‌سازی Start Menu فهرست کاملی از تمام ویجت‌های نصب‌شده را به کاربران نشان می‌دهد که می‌توانند فعال یا غیرفعال کنند. همچنین ممکن است لینک‌هایی به وب‌سایت‌هایی که این ویجت‌ها را ارائه می‌دهند را ببینیم که توسط ویندوز 11 نمایش داده می‌شوند.

کاربر مذکور همچنین اضافه کرد که ویجت های شناور منوی استارت ویندوز بسیار وب محور خواهند بود. این ویجت ها شبیه رابط کاربری ویندوز فون هستند که اطلاعات را در یک کاشی زنده متحرک نمایش می دهند. امیدواریم مایکروسافت تصمیم بگیرد که تبلیغات را به عنوان ویجت در نوار منوی شناور ویندوز نمایش ندهد.

علاوه بر ویجت‌های جدید ویندوز 11، به نظر می‌رسد که مایکروسافت در حال کار بر روی ویژگی جدیدی است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا در صورتی که نتوانند آنچه را که به دنبال آن هستند در کادر جستجوی ویندوز بیابند، از دستیار هوش مصنوعی Copilot کمک بخواهند.