فرهنگ Mixtec – چیست، تعریف و مفهوم


فرهنگ mixtec فرقه ای است که تمدن خود تعمید یافته را به عنوان نه ساوی که در منطقه ای ساکن شدند که قبلاً به آن شهرت داشت اوو دزاهویی (این عبارت مرتبط با بارندگی قبلاً توسط تپه ای که روی آن ماسکی زده می شد نشان داده می شد. بیا دیگه، حامی این شهر). در طول سال ها، آن قلمرو مکزیکی که بین ایالت های گوئررو، اواکساکا y پوئبلا شروع به شناخته شدن به عنوان Mixtec.

سوابق و بررسی های تاریخی امکان بازسازی تاریخ، سبک زندگی، اعتقادات و مسائل دیگر را فراهم کرده است که امروزه این امکان را به ما می دهد که بدانیم این شهر که از طریق تنوع فرهنگی زاده شده و اساطیر آن ظهور کرده، هویت خود را تثبیت کرده و پیشرفت کرده است، چگونه نقاط مشترکی دارد. با سنت های دیگر از مزوآمریکا.

مونت آلبان y سن خوزه موگوتهآنها عمدتاً دیدند که آنها شهرنشینی خود را مانند منطقه دره های Sierra Mixteca نصب کردند، اگرچه به میزان کمتری وجود دارد. از قرن سیزدهم به بعد، فرهنگ Mixtec به طور قابل توجهی شکوفا شد. هنگام بررسی مناطق نفوذ آن و مراکز شهری مرتبط با این جامعه، علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، مکان هایی مانند mitla، Tututepec، آچیوتلا، دمنوش y شفا یافته است.

مونت آلبان یکی از سناریوهای توسعه فرهنگ Mixtec بود.

ثروت فرهنگ Mixtec

این فرهنگ mixtec دارایی‌های بی‌حساب است که با بیان شفاهی و نوشتاری، ایمان، هنر، رقص، موسیقی و ساخت و ساز مرتبط است.

جالب است بدانید که نوشتن mixtec مدالیته تصویری داشت. مختلف کدهای mixtec به عنوان کد وین، او Codex Zouche-Nuttall، او Codex Colombino-Becker و سلدن به عنوان شاهدی بر این امر باشد. به لطف نگارش، امکان ثبت تاریخ و آداب و رسوم این جامعه فراهم شده است که انواع زبانی بی‌شماری را پرورش می‌دهند که باعث پرورش آن می‌شوند. زبان mixtec.

در این میان، در مسائل خلاق، این جامعه، در دوران پیش از اسپانیایی، یک جعل کرد هنر mixtec الهام گرفته از اعتقادات آنها بسیاری از کارهای خودنمایی به آیین ها و محراب هایی که در معابد برپا شده بود می رفت.

مقایسه آنها با مردم Zapotec، به عنوان مثال، mixtecs آنها کار با سنگ را در مجسمه سازی یا معماری خوب انجام ندادند. با تجزیه و تحلیل آثاری که هنگام حفاری سایت های مختلف یافت می شود، اشاره می شود که بخش زیادی از مصالح مورد استفاده برای پروژه های ساختمانی معماری mixtec در نظر گرفته شده برای مسکن طبقه اجتماعی پایین با مقاومت آن مشخص نمی شد.

به طور کلی، mixtecs آن‌ها سفال‌ها را با دست قالب‌گیری می‌کردند تا قطعاتی بسازند که از طریق آن‌ها آشکار است که سبک‌های Zapotec و Olmec چگونه بر آن‌ها تأثیر گذاشته‌اند. در منطقه از میکستک پایینبه عنوان مثال، به اصطلاح سبک ñuiñe، که با نقش Teotihuacan تکمیل شد. در این چارچوب، سرهای کوچک عظیم و آثاری با الهام از خدای آتش. در دوران پس از کلاسیک، سفال مخلوط تک دکوراسیون بیشتری را اضافه کرد و به پایان ظریف تری دست یافت. که در یوکونوداهویی و چندین منطقه دیگر پیدا شد، برای مثال، استلاهای mixtec که جوهر هنر او را آشکار می کند.

لوس mixtecs آنها به خدایان زیادی اعتقاد داشتند. چندین الوهیت، از دیدگاه این قوم، نماد نیروهای طبیعت بودند، محیطی که ارواح نیاکان در آن انباشته می شدند. این مردان و زنانی که عبادت می کردند خدای باران (بیا دیگه) ال خدای مرگ، آل خدای آتش y al خدای باروری، در میان بسیاری دیگر، به سلسله مراتبی احترام می گذارد که در آن یاها یاهویی. اینگونه ذکر کردند کشیش های mixtec که برای آنها توانایی تبدیل شدن به حیوانات و به دست آوردن قدرت عظیم را داشتند. در نتیجه، مذهب mixtec او انیمیست بود

جامعه Mixtec نیز اثر خود را بر روی Mitla گذاشته است.

می تواند به شما کمک کند: تاریخچه

غذا شناسی Mixtec

در غذا شناسی mixtec غذا از زمین در اولویت است. در این چارچوب نباید تاکید کرد که mixtec کشاورزی در طول زمان، دستاوردها و پیشرفت های چشمگیری داشته است. این جامعه با طبیعت سازگار شد تا یاد بگیرد که چگونه از زمین های نابارور بهترین استفاده را بکند و تکنیک های کارآمدی برای پرورش مواد غذایی مختلف به دست آورد.

كدو حلوايي، لوبیا y ذرت محصولات شاخص آن و همچنین کاکائو و چیلی آنها آنها را تشویق می کردند که طعم های تازه ای ایجاد کنند.

او huaxmole (کلمه ای که می توان آن را به عنوان خورش ترجمه کرد کدوها) یکی از غذاهای معمولی این فرهنگ است. او ماگی پولکورودر همین حال، یک متحد عالی برای تهیه یک نوشیدنی سنتی با تعمید به عنوان pulque.

شناخت فرهنگ Mixtec به شما امکان می دهد باورها، سرگرمی ها و آداب و رسوم باستانی عظیم را کشف کنید.

همچنین ببینید: ذرت

حقایق جالب دیگر در مورد فرهنگ Mixtec

در زیر ما سایر اطلاعات مورد علاقه در مورد را به اشتراک خواهیم گذاشت فرهنگ mixtec با توجه به حجم عظیمی از اطلاعات جمع آوری شده در مورد این شهر که آثار عمیق و پاک نشدنی بر جای گذاشته است. مکزیک.

خیلی جالب است بدانید که مثلاً تقویم mixtec این شامل 260 روز بود و در آن علائمی برای شناسایی هر سال و لوگوگرام هایی وجود داشت که هر بار که لازم بود از تاریخ تا نام های تقویمی با سیستم اعداد نقطه ای ثبت شوند، به عنوان یک قرارداد عمل می کردند. همچنین دانستن آن جذاب است طب سنتی mixtec، زمینه ای که در آن مزکال به عنوان یک درمان تثبیت شده است و فضا به عناصر متعدد طبیعت (مانند آب، گیاهان، مواد معدنی و گونه های جانوری) برای شناخت خواص درمانی آنها داده می شود.

لوس جنگجویان mixtec و لرد 8 گوزن (پادشاه mixtec نیز نام مستعار دارد پنجه جگوار هشت آهو)، مانند افسانه های mixtec و مراسم تشییع جنازه Mixtec، همچنان سزاوار انتشار در مقیاس بین المللی هستند، زیرا آنها در مورد اعتقادات، سازمان اجتماعی و سیاسی و دانشی که به عنوان نشانه های بارز مردمی با قدمت بسیار ساخته شده اند، آموزش می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید