فیلتر «وب» به موتور جستجوی گوگل اضافه شد


اخیرا فیلتر جدیدی به نام «وب» به موتور جستجوی گوگل اضافه شده است. این فیلتر فقط جستجوهای متنی را برای کاربران نمایش می دهد.

تغییرات جدیدی در نحوه جستجوی اطلاعات در موتور جستجوی گوگل به عنوان محبوب ترین موتور جستجوی اینترنتی اعمال شده است. در رویداد Google I/O که اخیراً به پایان رسید، غول فناوری مستقر در سانفرانسیسکو اعلام کرد که کاربرانی که نمی‌خواهند محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را در جستجوهای خود ببینند، اکنون می‌توانند از گزینه وب برای مشاهده نتایج متن انتخاب کنند.

زمانی که گوگل تاسیس شد، چشم انداز این شرکت برای یک موتور جستجو بسیار ساده بود. این موتور جستجو لینک وب سایت های مرتبط با جستجو را به کاربران نشان می دهد. اما اکنون موتور جستجو به چندین بخش تقسیم شده است که در بالای نتایج قرار دارند. با پیشرفت هوش مصنوعی، محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی نیز اخیراً به نتایج جستجو راه یافته است، بنابراین پیوند موجود در وب سایت هایی که دارای این فیلتر هستند را می توان به انتهای صفحه منتقل کرد. گوگل در پستی درباره فیلترینگ وب نوشت:

ما یک فیلتر وب جدید منتشر کرده‌ایم که فقط پیوندهای متنی را به کاربران نشان می‌دهد، درست مانند فیلترهای تصویر یا ویدیو در موتور جستجو. این فیلتر در بالای صفحه نتایج در کنار فیلترهای دیگر یا در قسمت «بیشتر» قرار دارد و از امروز در دسترس کاربران قرار می گیرد.

فیلتر جدید “وب” فقط پیوندهایی به صفحات وب متنی را نشان می دهد. گوگل همچنین تصریح کرد که کاربران موبایل برای دیدن فیلتر جدید وب نیازی به ضربه زدن روی دکمه “بیشتر” ندارند. در دسکتاپ، این فیلترها بر اساس میزان ارتباط آنها با کاربر به صورت پویا نمایش داده می شوند، اما در حال حاضر هیچ راهی برای مرتب سازی آنها بر اساس ترجیحات کاربر وجود ندارد.