لیست مشاغل سئو در سه ماهه اول 37 درصد کاهش یافت – فال بد یا بلیپ؟


بر اساس یک تحلیل جدید، لیست مشاغل سئو نسبت به سال قبل 37 درصد کاهش یافته است و نقش های سطح متوسط ​​بیشترین تأثیر را داشته است.

همچنین، در سه ماهه اول، نقش‌های سئو از راه دور «احیای مجدد» وجود داشت. اما طبق گزارش SEOJobs.com، تنها 18 درصد از لیست‌های شغلی سئو، حقوق (یا محدوده حقوق) ارائه می‌دهند.

چرا ما اهمیت می دهیم. همین دو سال پیش، ما در دوره ای به نام استعفای بزرگ (معروف به تغییر سازمان بزرگ) بودیم، زمانی که لیست های شغلی فراوان بود و استخدام چالش بزرگی برای شرکت ها بود. همه چیز در سال 2024 تغییر کرده است و بسیاری از افراد تازه بیکار و با استعداد در صنعت ما برای استخدام مشکل پیدا می کنند.

با اعداد تفکیک نقش های باز بر اساس ارشدیت، سال به سال:

  • فهرست های سطح ارشد 3 درصد افزایش یافته است.
  • لیست های کارآموزی/سطح ورودی 1٪ افزایش یافته است.
  • فهرست های سطح متوسط ​​6 درصد کاهش یافت.

چیزی که آنها می گویند. به گفته نویسنده گزارش، نیک لیروی، یک حرفه در سئو ممکن است امروز به اندازه چندین سال گذشته احساس ثبات نداشته باشد، اما این به این معنی نیست که سئو مرده است – فقط سئو در حال تکامل است:

  • شرکت‌ها می‌خواهند «با کمتر کار بیشتری انجام دهند»، که به معنای استخدام منابع ارزان‌قیمت و پرداخت هزینه برای تجربه/نتایج اثبات‌شده از طریق SEOs ارشد است. … من گمان می کنم صنعت سئو قبل از اینکه بهبود یابد بسیار آشفته تر خواهد شد. با این حال، همیشه یک کار برای یک SEO وجود دارد که می داند چگونه یک استراتژی بسازد، آن را اجرا کند و نتایج را به طور موثر اندازه گیری کند.

در مورد داده ها این بر اساس مقایسه سال به سال لیست مشاغل فعال – در مجموع 80000 – ارسال شده توسط حدود 4700 شرکت است.

گزارش. وضعیت بازار کار SEO: Q1 2024

عمیق تر حفاری کنید. جدیدترین مشاغل در بازاریابی جستجو