مجری خبری که با هوش مصنوعی ساخته شده است


ما به خوبی می دانیم که هوش مصنوعی در ماه های اخیر به طور تصاعدی در حال رشد است و به خصوص در MD ما طرفداران آن هستیم، اما ما انتظار این را نداشتیم!

یک رسانه خبری کویتی یک گوینده خبر مجازی ایجاد کرده است که توسط هوش مصنوعی (AI) تولید شده است. “فدا” در حساب توییتر کویت نیوز، وابسته به روزنامه کویت تایمز، با یک ژاکت مشکی و تی شرت سفید شروع به کار کرد.

فها چیست؟

یک رسانه خبری کویتی فدا، گوینده اخبار مجازی تولید شده توسط هوش مصنوعی را با برنامه هایی برای خواندن خبرنامه های آنلاین معرفی کرده است. در حساب توییتر وبسایت خبری کویت نیوز، فدا روز شنبه به عنوان تصویر زنی با موهای برهنه، کت مشکی و تی شرت سفید ظاهر شد. این سایت وابسته به کویت تایمز است که در سال 1961 به عنوان اولین روزنامه انگلیسی زبان منطقه خلیج فارس تأسیس شد. عبدالله بوفتین، معاون رئیس هر دو رسانه، گفت که این گواهی بر پتانسیل هوش مصنوعی برای ارائه «محتوای جدید و نوآورانه» است.

https://www.youtube.com/watch?v=UN1vj5VMXao

فدا چه چیزی را برای آینده نشان می دهد؟

او گفت که در آینده، فدا می تواند لهجه کویتی داشته باشد و بولتن های خبری را در حساب توییتر این سایت که 1.2 میلیون دنبال کننده دارد، میزبانی کند. ویدئوی اولیه 13 ثانیه‌ای واکنش‌های زیادی را در شبکه‌های اجتماعی از جمله روزنامه‌نگاران به همراه داشت. گسترش سریع هوش مصنوعی در سراسر جهان نوید مزایایی را در زمینه‌هایی مانند مراقبت‌های بهداشتی افزایش داده است، اما همچنین نگرانی‌هایی را در مورد پتانسیل آن برای انتشار اطلاعات نادرست و تهدید مشاغل و یکپارچگی هنری ایجاد کرده است. کویت در فهرست آزادی مطبوعات ۲۰۲۲ گزارشگران بدون مرز از میان ۱۸۰ کشور و منطقه در رتبه ۱۵۸ قرار گرفت.

ظهور فدا به عنوان یک گوینده خبر تولید شده توسط هوش مصنوعی یک رویداد مهم در دنیای ارتباطات و فناوری بوده است.

استفاده از هوش مصنوعی در تولید اخبار موضوعی است که روز به روز بیشتر مورد توجه قرار می گیرد و این که یک رسانه خبری کویتی ابتکار عمل برای استفاده از این فناوری را به دست گرفته است، نشانه ای از تبدیل شدن هوش مصنوعی به ابزاری مهم در بخش رسانه است.

این واقعیت که فدا برای انعکاس تنوع جمعیت کویت طراحی شده است، پتانسیل هوش مصنوعی برای پرداختن به موضوعات تنوع و گنجاندن در رسانه ها را نشان می دهد. هوش مصنوعی می تواند برای نشان دادن و بازتاب تنوع یک جامعه استفاده شود، که می تواند به ویژه در مناطقی مانند خاورمیانه که تنوع فرهنگی و قومی در آن قابل توجه است، ارزشمند باشد.

آیا استفاده از هوش مصنوعی در اخبار خطرناک نیست؟

با این حال، در نظر گرفتن چالش هایی که هوش مصنوعی برای یکپارچگی رسانه ایجاد می کند نیز مهم است. همانطور که هوش مصنوعی پیشرفته تر می شود، این خطر وجود دارد که از آن برای ایجاد اخبار جعلی یا تأثیرگذاری بر افکار عمومی به روش های دستکاری استفاده شود. علاوه بر این، هوش مصنوعی می تواند برای خودکارسازی تولید اخبار استفاده شود که می تواند منجر به از دست دادن شغل برای خبرنگاران شود.

برای اطمینان از استفاده مسئولانه و اخلاقی از هوش مصنوعی در تولید اخبار، باید پادمان ها و مقررات کافی ایجاد شود. روزنامه‌نگاران و دیگر متخصصان رسانه باید برای کار موثر با هوش مصنوعی و درک پیامدهای آن برای روزنامه‌نگاری و آزادی مطبوعات آموزش دیده و آموزش ببینند.

نتیجه

معرفی فدا به عنوان گوینده خبر تولید شده توسط هوش مصنوعی نقطه عطفی در تلاقی فناوری و رسانه بوده است. هوش مصنوعی می تواند ابزار مفیدی برای رسانه های خبری در بازنمایی تنوع و شمول باشد، اما همچنین چالش هایی را برای یکپارچگی اخبار و اخلاق روزنامه نگاری ایجاد می کند.

همانطور که هوش مصنوعی پیشرفته تر می شود، بسیار مهم است که مقررات و پادمان های مناسب برای استفاده از آن در تولید اخبار وضع شود. روزنامه‌نگاران و دیگر متخصصان رسانه باید برای کار موثر با هوش مصنوعی و درک پیامدهای آن برای آزادی مطبوعات آموزش دیده و آموزش ببینند.

از این نظر، رسانه ها چگونه می توانند از هوش مصنوعی مسئولانه و اخلاقی برای بهبود کیفیت اخبار و در عین حال اطمینان از یکپارچگی اطلاعات ارائه شده به مردم استفاده کنند؟ چگونه متخصصان رسانه می توانند به روز بمانند و در کار روزانه خود به طور موثر با هوش مصنوعی کار کنند؟

آخرین پست های گونزالو کاسترو (همه را ببین)

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

نظر شما در مورد این پست چیست؟


0
/
5


میانگین:
5


رتبه بندی ها:
2

ارزیابی شما:

دیدگاهتان را بنویسید