مدت زمان سئو سایت چقدر است ؟ 3 عامل موثر در آن


هنوز هم لینک‌ها یکی از فاکتورهای مهم در رتبه‌بندی و مدت‌زمان لازم برای سئو سایت به‌ حساب می‌آیند. اما لینک‌سازی خود به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. اولین فاکتور، حجم لینک‌هاست. درباره این مورد، باید بگوییم که هر چه تعداد لینک‌های شما بیشتر باشد، سرعت بیشتری در سئوی سایت خواهید داشت. البته منظور از تعداد در اینجا چیزی شبیه به بازی با اعداد نیست. به‌طور کلی، لینک‌های کمتر اما باکیفیت‌تر که از وب‌سایت‌های معتبر می‌آیند، تاثیر بیشتری دارند تا لینک‌های بیشتر اما با کیفیت‌ پایین‌‌تر که از سایت‌های غیر مرتبط هم آمده باشند.

اگر شما تلاش کنید تا تعداد لینک‌هایی که به صفحات سایتتان می‌آیند را بیشتر کنید و این کار را به‌صورت غیر طبیعی انجام دهید، گوگل خیلی‌ زود متوجه اعمال شما خواهد شد! درست است که لینک‌های باکیفیت، سخت‌تر به‌ دست می‌آیند؛ اما تاثیری که بر سئوی سایت دارند، بسیار زیاد است. برای مثال، لینک‌سازی برای سئو سایت شرکتی به‌شدت لازم است و موجب دیده‌شدن آن‌ها می‌شود. نموداری که در ادامه می‌بینید، نشان‌دهنده روند طبیعی است که لینک‌سازی بر سئو داشته است:

نمودار بالا می‌تواند کاملا طبیعی باشد که این امر، بستگی به آن دارد که شما محصول جدیدی را رونمایی یا کمپین تبلیغاتی را اجرا کرده باشید. نمودار بعدی، نمودار رشد تقریبا طبیعی سئوی سایت با استفاده از لینک‌سازی است:

اگر بخواهیم نمودار رشد تقریبا طبیعی را تشبیه کنیم، می‌توان آن را به اسپری برنزه تشبیه کرد که باعث تغییر رنگ پوست به برنزه می‌شود؛ اما باز هم تا حدودی می‌توان تشخیص داد که فرد از یک اسپری استفاده کرده است. نمودار بعدی، رشد غیر طبیعی سئوی سایت با استفاده از لینک‌سازی را نشان می‌دهد:

روند رشد در این نمودار، غیر طبیعی است و گوگل فورا آن را تشخیص می‌دهد و سایت را مشمول پرداخت جریمه می‌کند. نتیجه‌ای که می‌توان از این بخش گرفت، این است که هر چقدر با سرعت بیشتری بتوانید لینک‌های با کیفیت‌تری به‌ دست آورید، می‌توانید سریع‌تر در رتبه‌بندی‌ها قرار بگیرید. اما این همه سرعت، قطعا هشدارهایی را از سمت گوگل دریافت خواهد کرد.

اگر شما روند ثابتی را برای لینک‌سازی دارید، پس گوگل لینک‌سازی شما را طبیعی تشخیص می‌دهد؛ اما اگر از تکنیک‌های سئوی کلاه سیاه استفاده کنید، روند لینک‌سازی شما از حالت طبیعی خارج می‌شود و گوگل به‌سرعت متوجه می‌شود و جلوی پیشرفت سئوی سایت شما را می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید