مک بوک تاشو اپل با تراشه M5 در سال 2026 وارد بازار می شود


طبق گزارش های منتشر شده، اپل در حال کار بر روی یک مک بوک جدید با صفحه نمایش 18 اینچی تاشو و تراشه M5 است.

در حالی که امروز مینگ چی کو از عرضه مک بوک جدید اپل با صفحه نمایش تاشو در سال 2026 خبر داد، اکنون شاهد انتشار گزارش دیگری از تحلیلگر به نام راس یانگ در مورد این لپ تاپ هستیم.

راس یانگ در پستی در شبکه اجتماعی X اعلام کرد که اپل تصمیم گرفته است از صفحه نمایش کوچکتری نسبت به آنچه قبلا در نظر گرفته بود برای مک بوک آینده خود استفاده کند. از این رو، انتظار می رود اندازه صفحه نمایش تاشو این مک بوک 18.76 اینچ باشد. از طرفی مدل اولیه آن دارای صفحه نمایش 20.25 اینچی است.

طبق گزارش مینگ چی کو که اوایل امروز منتشر شد، اپل قصد دارد برنامه اولیه خود را برای استفاده از صفحه نمایش تاشو ۲۰ اینچی تغییر دهد و به جای آن مک بوک خود را به صفحه نمایش ۱۸.۸ اینچی مجهز کند. در همین حال، راس یانگ، متخصص نمایشگرها و انتشار گزارش های موثق در مورد آنها، خبر مینگ-چی کو را به عنوان موضوعی که قبلاً توسط اپل حل شده است تأیید کرد.

بنابراین، مک بوک تمام صفحه اپل در حالت بسته از صفحه نمایش تاشو 18.76 یا 18.8 اینچی استفاده می کند که طبق گزارش مینگ چی کو، بدنه آن را شبیه به مک بوک ایر 13 اینچی می کند. در حالی که داشتن صفحه نمایش 20 اینچی می تواند مک بوک آینده اپل را به مدل 15 اینچی اسکاندیناوی تبدیل کند.