ناسا به‌دنبال استخدام فضانوردان جدید برای سفر به مریخ است


ناسا تصمیم دارد به‌منظور گسترش فعالیت‌های اکتشافی خود در مریخ، فضانوردانی را با حقوق سالانه ۱۵۲ هزار دلار استخدام کند.

درصورتی که دوره دانشجویی خود را به پایان رسانده‌اید، احتمالا اکنون مشغول به‌کار هستید یا شاید هم هنوز شغل موردنظر خود را پیدا نکرده‌اید. پس از سال‌ها تحصیل، تکمیل دانشگاه و شاید کسب مدرک کارشناسی ارشد، به‌راستی چه نوع شغلی می‌تواند انتظارات شما را برآورده کند؟

اگر از علاقه‌مندان به فناوری باشید، پاسخ شما ممکن است کار در شرکت‎‌های بزرگ این حوزه مانند اپل، مایکروسافت یا حتی مراکز دانش‌بنیان فعال کشور چین باشد؛ اما اگر رویاهای بزرگ‌تری در سر دارید، فراخوان استخدام فضانوردان جدید توسط ناسا برای سفر به مریخ می‌تواند به معنای واقعی کلمه یک فرصت متفاوت باشد.

ناسا فضانوردانی را برای سفر به مریخ استخدام می‌کند

ناسا که اخیرا فرصت شغلی هیجان انگیزی را با حقوق سالانه ۱۵۲ هزار دلار برای علاقه‌مندان به فضانوردی اعلام کرده است، در صفحه مربوط به این فراخوان علاوه‌بر اشاره به موفقیت‌های گذشته، توضیحاتی درباره برنامه‌های جسورانه آینده خود نیز داده است:

بیش از شصت سال است که فضانوردان ناسا به فضا سفر کرده‌اند و از سال ۲۰۰۰ میلادی، آنها موفق به حضور مستمر در آنجا شده‌اند.
اکنون، برنامه آرتمیس ناسا درحال آماده‌سازی شرایط برای فرود نخستین فضانورد زن و مرد دیگری بر روی سطح ماه است؛ همچنین فضاپیمای اوریون که بر فراز یک موشک در سامانه پرتاب فضایی (SLS) قرار گرفته است، قرار است انسانها را دورتر از قبل، برای اکتشافات در ماه و سپس کره مریخ به فضا ببرد.

این آژانس فضایی در ادامه شرایط لازم برای پذیرش در این فراخوان را اعلام کرده است:

  • شهروند آمریکا
  •  مدرک کارشناسی ارشد اخذشده از یک مؤسسه معتبر در یکی از رشته‌های حوزه STEM از جمله مهندسی، علوم زیستی، فیزیک، کامپیوتر یا ریاضیات
  • دارا بودن حداقل ۳ سال تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیلی؛ خلبانان علاوه‌بر داشتن ۱۰۰۰ ساعت سابقه پرواز به‌عنوان خلبان اصلی، باید ۸۵۰ ساعت از این زمان را در هواپیماهای جت پیشرفته گذرانده باشند. برای پزشکان نیز دوره دستیاری آن‌ها به‌عنوان سابقه لحاظ خواهد شد و باید تا ژوئن سال ۲۰۲۵ به پایان برسد
  • قبولی در آزمون آمادگی جسمانی پروازهای فضایی طولانی‌مدت ناسا

ناسا همچنین شرایطی را برای متقاضیانی که مدرک کارشناسی ارشد ندارند نیز درنظر گرفته است:

  • سابقه ۲ سال کار برای یک پروژه دکترا در یکی از رشته‌های علوم، فناوری، مهندسی یا ریاضیات
  • مدرک دکترای پزشکی کامل، پزشکی استئوپاتیک و یا رشته مرتبط
  • تکمیل دوره آموزشی خلبانی در یکی از آموزشگاه‌های معتبر ایالات متحده آمریکا (شامل کسانی که دوره آنها تا ژوئن سال ۲۰۲۵ به پایان می‌رسد نیز می‌شود)

باوجود چالش‌برانگیز بودن شرایط اعلام‌شده توسط ناسا، افرادی که بتوانند به‌عنوان فضانورد در این آژانس فضایی استخدام شوند، نامشان برای همیشه در لیست افراد موفق و تاثیرگذار حوزه فناوری‌های فضایی خواهد ماند.

دیدگاهتان را بنویسید