نقشه راه اپل تا سال 2027 منقضی شد. آیفون SE 4 سال آینده عرضه می شود


نقشه راه اپل اخیرا فاش شد و در سال های آینده شاهد آیفون SE 4، آیفون تاشو، عینک واقعیت افزوده (AR) خواهیم بود.

برنامه های اپل اخیرا فاش شده است و نشان می دهد که این شرکت در حال برنامه ریزی برای عرضه محصولات بزرگ و بهبود بخشی از قابلیت های خود است. آخرین فاش شده پیش نمایشی از آنچه اپل قصد دارد در چند سال آینده ارائه دهد را ارائه می دهد. انتظار می رود سال آینده شاهد عرضه رسمی آیفون SE 4 باشیم. همچنین این احتمال وجود دارد که آیفون تاشو و مک بوک OLED در سال 2026 عرضه شوند. شایعه شده است که خط تولید جدید اپل شامل آی پد تاشو و عینک AR است.

کاربری به نام J. Rio (@Revegnus1) تصویری را در شبکه اجتماعی X به اشتراک گذاشت که به نظر می‌رسد نقشه راه محصول اپل را از سال 2023 تا 2027 نشان می‌دهد. این فاش به عرضه مدل‌های Vision Pro و iPad با پنل‌های OLED اشاره دارد. طبق این پست، آیفون 16 و آیفون 16 پلاس به 8 گیگابایت رم ارتقا خواهند یافت. لازم به ذکر است که مدل های فعلی این گوشی ها دارای 6 گیگابایت رم هستند.

همچنین ممکن است اپل آیفون SE 4 را با صفحه نمایش 6.1 اینچی OLED و دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی در سال 2025 معرفی کند. بر اساس این نقشه راه، این شرکت در سال آینده برخی از مدل های آیفون 17 را به رم 12 گیگابایتی، 48 مگاپیکسلی سه گانه مجهز خواهد کرد. دوربین پشتی و دوربین سلفی 48 مگاپیکسلی، و این مدل‌ها حتی ممکن است با نمایشگر بدون Pol عرضه شوند.

طبق شایعات، اپل در سال 2026 یک آیفون تاشو نیز معرفی خواهد کرد. این محصول تاشو این برند ممکن است دارای صفحه نمایش بیرونی 6 اینچی، صفحه نمایش داخلی 8 اینچی، فناوری LLW DRAM و سنسور IR در زیر نمایشگر باشد. همچنین در سال 2026 شاهد یک مک بوک OLED، یک آیپد ایر 10.9 اینچی و یک آیپد مینی با صفحه نمایش 8.4 اینچی OLED خواهیم بود. گفته می شود مک بوک OLED دارای دو صفحه نمایش 14 و 16 اینچی است. همچنین انتظار می رود اپل در سال 2026 یک نسخه مقرون به صرفه از هدفون Vision Pro XR خود را عرضه کند.

در همین حال، یک آی‌پد ۲۰ اینچی تاشو و عینک واقعیت افزوده (AR) در سال ۲۰۲۷ عرضه خواهد شد. ظاهراً عینک‌های واقعیت افزوده به نمایشگر ۱.۴ اینچی RGB با پنل‌های MicroOLED یا MicroLED مجهز خواهند شد.

این شایعات جدید تا حدودی موارد قبلی را تایید می کند، اما توصیه می شود این نقشه راه را زیاد جدی نگیرید.