هوشمندترین مدل دستیار سیری اپل معرفی شد


اپل به تازگی نسخه جدیدی از سیری را معرفی کرده است که هوشمندتر و کاربردی تر از مدل قبلی است. سیری جدید از مدل های هوش مصنوعی تولید شده توسط Apple Intelligence استفاده می کند.

در مدل جدید سیری یک رابط کاربری جدید تعبیه شده است که در اطراف گوشی به خوبی نمایش داده می شود. پاسخ ها در نقشه های جدید با جزئیات بسیار زیاد نشان داده شده است. طبق گفته اپل، سیری جدید به تدریج در سال آینده عرضه خواهد شد.

به گفته اپل، مدل جدید سیری درخواست‌ها را یکبار برای همیشه درک می‌کند، بنابراین نیازی نیست که درخواست‌های مشابه را بارها و بارها تکرار کنید. اپل می گوید در مدل جدید سیری شاهد درک اطلاعات و چیزهایی از این دستیار با هوش مصنوعی خواهیم بود که پیش از این امکان پذیر نبود.

نحوه تعامل سیری با کاربران در زمان واقعی است و توانایی انجام اقدامات درون برنامه ای را دارد. برای مثال، اگر فرمی را پر می کنید که شماره گواهینامه رانندگی شما را می خواهد، سیری به طور خودکار تصویر گواهینامه رانندگی شما را پیدا کرده و شماره مربوطه را برای شما بازیابی می کند.

برنامه Intent به سیری اجازه می دهد تا به طور عمیق با برنامه های شخص اول و شخص ثالث تعامل داشته باشد. با نمایش یک ویدیو، اپل از سیری خواست تا تصویر نمایش داده شده در اپلیکیشن Photos را ویرایش کند و سیری توانست تنظیمات ویرایش درخواستی کاربران را با موفقیت اعمال کند.

سیری جدید نسبت به مدل قبلی درک عمیق تری از محصولات خواهد داشت و می توانید در مورد نحوه استفاده از تلفن همراه خود کمک بخواهید. برای مثال، اگر از او بپرسید که چگونه پیامی بنویسید و فردا آن را ارسال کنید، دستورالعمل‌هایی برای استفاده از ویژگی جدید ارسال برنامه‌ریزی‌شده در پیام‌های iOS 18 نشان می‌دهد.

این ویژگی‌ها به مرور زمان با ویژگی‌های جدید وارد iOS 18 خواهند شد. مدل جدید سیری به آی پد و مک اضافه خواهد شد.