ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی جستجوی Google برای کمک به برنامه‌ریزی، تحقیق و یادگیری


گوگل در حال اضافه کردن ویژگی‌های جستجوی جدید مبتنی بر هوش مصنوعی به جستجوی Google و در آزمایشگاه‌های جستجوی گوگل است، علاوه بر این، این هفته مرورهای هوش مصنوعی را برای جستجوگران در ایالات متحده ارائه می‌کند.

ویژگی‌های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی شامل توانایی تنظیم نمای کلی هوش مصنوعی، قابلیت‌های استدلال چند مرحله‌ای، قابلیت‌های برنامه‌ریزی، نتایج جستجوی سازمان‌دهی‌شده با هوش مصنوعی و ویژگی جدید Google Lens ask-with-video است. قابلیت‌های جدید کاربران را ملزم به انتخاب می‌کند.

تنظیم نمای کلی هوش مصنوعی

لیز رید، رئیس جستجوی گوگل، توضیح داد که آمدن به آزمایشگاه‌های جستجو امکان تنظیم نمای کلی هوش مصنوعی برای «ساده کردن زبان یا تجزیه آن با جزئیات بیشتر» است. با کلیک بر روی “Simplier” به کاربران پاسخ اولیه AI Overview را می دهد. با کلیک بر روی “Break down” پاسخ بسیار دقیق تری ارائه می دهد.

این قابلیت نتایج جستجو را بدون نیاز به جستجوهای متعدد در یک جلسه جستجو اصلاح می کند.

در اینجا چگونه به نظر می رسد:

Refining AI Overviews به زودی به آزمایشگاه‌های جستجو برای پرسش‌های انگلیسی زبان در ایالات متحده می‌آید

قابلیت استدلال چند مرحله ای

جستجوی گوگل اکنون می تواند با استفاده از منطق استدلال گام به گام Gemini، استدلال چند مرحله ای را ارائه دهد. رید نوشت: «به جای اینکه سؤال خود را به چند جستجو تقسیم کنید، می‌توانید پیچیده‌ترین سؤالات خود را با تمام نکات ظریف و احتیاط‌هایی که در ذهن دارید، در یک حرکت بپرسید».

مثال ارائه شده توسط گوگل در زیر نشان می دهد که چگونه استدلال چند مرحله ای کار می کند. این مثال زمانی را نشان می‌دهد که شما در جستجوی یک استودیوی جدید یوگا یا پیلاتس هستید که در جامعه شما محبوب است و برای رفت‌وآمد روزانه شما مناسب است و همچنین برای اعضای جدید تخفیف ارائه می‌دهد. می‌توانید از جستجوی Google بخواهید «بهترین استودیوهای یوگا یا پیلاتس را در بوستون پیدا کند و جزئیات پیشنهادات اولیه و زمان پیاده‌روی از بیکن هیل را نشان دهد».

در اینجا چگونه به نظر می رسد:

استدلال چند مرحله‌ای نیز به زودی به آزمایشگاه‌های جستجو، برای پرسش‌های انگلیسی در ایالات متحده می‌آید

قابلیت های برنامه ریزی

ویژگی قابلیت های برنامه ریزی به شما این امکان را می دهد که آنچه را که نیاز دارید مستقیماً در جستجوی Google برنامه ریزی کنید. این به شما امکان انتخاب و ایجاد مشترک برنامه‌ها را با دیگران می‌دهد، به شما پیوندهایی به دستور العمل‌ها در سراسر وب نشان می‌دهد، می‌توانید آن نتایج را صادر کنید و جزئیات طرح خاص را با گزینه دیگری در مجموعه طرح‌های مختلف جایگزین کنید. علاوه بر این، نه تنها نتایج جستجو را به شما نشان می دهد، بلکه آنها را با شما در طول مسیر با شما برنامه ریزی می کند.

برای مثال، می‌توانید «یک برنامه غذایی 3 روزه برای یک گروه ایجاد کنید که تهیه آن آسان است» را جستجو کنید، و با طیف وسیعی از دستور العمل‌ها از سراسر وب نقطه شروعی خواهید داشت. می‌توانید بخش‌هایی از طرح را به دلخواه خود تعویض کنید و سپس آن‌ها را به Google Docs یا Gmail صادر کنید.

در اینجا چگونه به نظر می رسد:

برنامه‌ریزی در اواخر امسال در ایالات متحده به مهمانی‌ها، شب‌های ملاقات و تمرینات در آزمایشگاه‌های جستجو می‌رسد

نتایج جستجوی سازماندهی شده توسط هوش مصنوعی

جستجوی گوگل از هوش مصنوعی برای گروه بندی نتایج جستجو در دسته های خاص استفاده می کند. Google به ما گفت، Hema Budaraju، مدیر ارشد محصول، جستجوی مولد تجربه، این به شما کمک می کند تا گزینه های مورد نظر خود را طوفان فکری کنید. گوگل نوشت: نتایج جستجو به شما داده می‌شود که «تحت سرفصل‌های منحصر به فرد تولید شده توسط هوش مصنوعی، با طیف وسیعی از دیدگاه‌ها و انواع محتوا دسته‌بندی شده‌اند».

نتایج جستجوی سازماندهی شده با هوش مصنوعی چگونه ظاهر می شوند:

این قابلیت برای غذاخوری ها و دستور العمل ها و به دنبال آن فیلم ها، موسیقی، کتاب ها، هتل ها، خرید و موارد دیگر در اواخر امسال مستقیماً در جستجوی Google برای نتایج انگلیسی ایالات متحده ارائه می شود. به عنوان یک ویژگی انتخابی آزمایشگاه جستجوی Google در دسترس نیست.

جستجوی لنز با ویدئو

جستجوی لنز با ویدیو به کاربران امکان می دهد فیلم ضبط کنند و در حین ضبط سؤال بپرسند. گوگل بر اساس سوالات مطرح شده به آنها پاسخ خواهد داد. رید گفت: «ما می‌توانیم جستجوی بصری را به سطح کاملاً جدیدی برسانیم، با توانایی پرسیدن سؤال با ویدیو».

این من را به یاد Multisearch با تصاویر و Circle برای جستجو اما با ویدیو می اندازد.

در اینجا نحوه عملکرد این کار در زمانی که اواخر امسال منتشر می شود، آمده است.

جستجو با ویدیو به زودی برای کاربران Search Labs به زبان انگلیسی در ایالات متحده در دسترس خواهد بود