پشتیبانی استیم از ویندوز ۷ و ویندوز ۸ قطع شد


شرکت ولو رسما اعلام کرد که پشتیبانی از استیم را در سیستم عامل‌های ویندوز ۸.۱، ویندوز ۸ و ویندوز ۷ قطع کرده است. به گفته این شرکت، از اول ژانویه ۲۰۲۴، کاربرانی که استیم را روی این سیستم‌ عامل‌ها اجرا می‌کنند، هیچ به‌روزرسانی، از جمله بسته‌های امنیتی، دریافت نخواهند کرد و همچنین هیچ کمکی از سوی تیم پشتیبانی برای آن‌ها ارائه نخواهد شد.

ولو گفته است که احتمالا بازی‌های استیم برای مدتی همچنان روی این سیستم عامل‌ها اجرا خواهند شد، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که این بازی‌ها پس از تاریخ ذکرشده به‌خوبی اجرا شوند. بنابراین ولو به کاربران توصیه کرده که رایانه‌های خود را به نسخه جدیدتر ویندوز آپدیت کنند.

ظاهرا دلیل عدم پشتیبانی استیم از این سیستم‌عامل‌ها این است که مرورگر کروم نیز دیگر از سیستم‌عامل‌های قدیمی ویندوز پشتیبانی نمی‌کند، بنابراین احتمال اینکه نسخه وب استیم روی رایانه‌هایی که این سیستم‌عامل را اجرا می‌کنند با مشکلاتی مواه شود وجود دارد.

گفتنی است مایکروسافت نیز پشتیبانی از ویندوز ۷ را در ۱۴ ژانویه ۲۰۲۰ پایان داده است. ویندوز ۸.۱ نیز از ۱۰ ژانویه ۲۰۲۳ پشتیبانی نمی‌شود و کاربرانی که این سیستم‌ عامل را استفاده می‌کنند هیچ به‌روزرسانی دریافت نخواهند کرد.

البته در سال ۲۰۲۳ فقط ۰.۰۶ درصد از کاربران استیم از ویندوز ۷ و فقط ۰.۱۵ درصد آن‌ها از ویندوز ۸.۱ استفاده می‌کنند. در حالیکه ۵۳.۴۵ درصد از ویندوز ۱۰ و ۴۱.۹۵ درصد از ویندوز ۱۱ استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید