پلیس هلند از سگ های رباتیک برای مبارزه با مواد مخدر استفاده می کند


پلیس هلند قصد دارد از سگ های رباتیک مجهز به هوش مصنوعی برای نفوذ به آزمایشگاه های مواد مخدر استفاده کند.

پلیس هلند به دنبال نوآوری برای مبارزه با مواد مخدر است. بر اساس گزارش های خبری، پلیس هلند به دنبال استفاده از سگ های رباتیک با هوش مصنوعی برای مبارزه با مواد مخدر است. هدف از این اقدام محافظت از ماموران پلیس در برابر تهدیدات جنایی، مواد منفجره و شیمیایی است.

این ربات که توسط Boston Dynamics ساخته شده و Spot نام دارد، قادر است به طور مستقل مکان مورد نظر را بررسی کرده، منطقه را نقشه برداری کند و مواد شیمیایی خطرناک را شناسایی کند. اسپات در آزمایشات اولیه توانست یک ماکت 15 در 20 متری از یک آزمایشگاه دارو را بازرسی و نقشه برداری کند. این سگ رباتیک مواد خطرناک را با موفقیت شناسایی و به ظرف مخصوص منتقل کرد.

این ربات مجهز به ماژول ها و دوربین های اضافی است، بنابراین قابلیت اسکن لیزری، بصری، حرارتی، تشعشع و نظارت صوتی را دارد. با توجه به اتصال بازو و گیره هر دو به نشیمنگاه، این سگ قابلیت بلندکردن و جابجایی اجسام تا وزن 6.8 کیلوگرم و کشیدن اجسام تا وزن 22.6 کیلوگرم را دارد. در حالی که بیشتر ربات ها فقط گیره های ساده دارند.

استفاده از موقعیت مکانی در یک محیط واقعی باعث می شود پلیس فاصله ایمن را از مکان های خطرناک حفظ کند و در نتیجه خطرات جانی به حداقل برسد. این ربات می تواند به دوربین، فرستنده رادیویی و سایر تجهیزات شناسایی تاکتیکی مجهز شود. چنین پیشرفت‌های فناوری فرصت‌های جدیدی را برای نیروهای پلیس در مبارزه با جرایم مواد مخدر ایجاد می‌کند و ایمنی و امنیت و کارایی بالا را در عملیات تضمین می‌کند.